Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Agata Kalińska
|

Wzrost PKB "na mocną czwórkę". Minister rozwoju chwali przedsiębiorców

33
Podziel się:

Rok 2019 zakończymy wzrostem PKB "na mocną czwórkę" - deklaruje minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Chwali jednocześnie polskich przedsiębiorców, którzy - jak podkreśla - zwiększają nakłady na badania i rozwój, inwestycje oraz stawiają na rozwój eksportu.

Minister rozwoju spodziewa się wzrostu PKB w okolicach 4 proc.
Minister rozwoju spodziewa się wzrostu PKB w okolicach 4 proc. (PAP, Paweł Supernak)

Jak informuje PAP, minister wygłosiła wykład w ramach zakończenia Szkoły Przywództwa Instytutu Wolności. Mówiła w nim, że ostatnie cztery lata koniunktury gospodarczej Polska "wykorzystała maksymalnie, na 200 proc."

Przypomniała, że w ubiegłym rok osiągnęliśmy rekordowy wzrost PKB na poziomie 5,1 proc., natomiast "rok 2019 zakończymy wzrostem PKB na mocną +czwórkę+". To - jak mówiła - znacząco więcej niż np. Niemcy, którzy notują wzrost PKB na poziomie 0,7 - 0,8 proc.

Zobacz także: Zobacz też: Emilewicz: "Wstydliwie niska akcyza nie służy celom społecznym"

Minister jest przekonana, choć światowa gospodarka spowalnia, to Polska powinna utrzymać wzrost o 2-3 punkty procentowe wyższy niż w strefie euro.

Emilewicz zaznaczyła, że te dobre wyniki to w znacznej mierze zasługa polskich przedsiębiorców, którzy zwiększają nakłady na badania i rozwój, inwestycje, stawiają na rozwój eksportu. Natomiast Polska, choć dysponuje mniejszym kapitałem na rozwój niż bogate kraje zachodnie jak np. Włochy, to naszą siłą jest "kapitał ludzki". "Mamy ludzi, którzy chcą i potrafią pracować, tworzyć rozwiązania, które zadziwiają ekspertów z największych światowych korporacji" - mówiła.

W piątek ministerstwo rozwoju chwaliło się danymi Eurostatu, a których wynika, że wśród państw członkowskich UE, dla których dostępne są dane za trzeci kwartał 2019 r., najwyższy wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem odnotowano w Polsce (+1,3%), na Węgrzech (+1,1%) i Estonii (+1,0%), natomiast najwolniej rosły Niemcy, Włochy i Austria (wszystkie po 0,1%).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(33)
Minionek
3 lata temu
Podziwiam ludzi, którzy chcą lub jeszcze dają rade prowadzić działalność gospodarczą w tym bantustanie
mikro
3 lata temu
śmiech na sali, jak sie czyta te bzdety Ministry. dowalają zus od 2020 aż sie patrzy bezczelne chamy
Skok Wołomin
3 lata temu
Rozumiecie, że kredytobiorcy że SKOK Wołomin nie muszą spłacać kredytu i państwo o to nie zabiega. Frankowicze muszą listę dłużników można znaleźć w necie
Wil
3 lata temu
A ty u nie masz na 0! kłamczucho
Property Fund...
3 lata temu
Osoby zainteresowane inwestycjami na rynku nieruchomości zapraszamy do skorzystania z darmowej Platformy Property Funding - łączącej INWESTORÓW, DEWELOPERÓW oraz FLIPPERÓW. https://platforma.property-funding.pl/
...
Następna strona