Notowania

Wzrost płacy minimalnej. Automaty zyskają na znaczeniu

Wysoka płaca minimalna to duże koszty dla pracodawcy. Część z nich będzie więc szukać oszczędności w inwestycjach w roboty i automaty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY)
W Polsce jeden automat przypada na 1000 osób, na Zachodzie ich liczba jest kilkukrotnie wyższa. (Fot: Domdd/CC BY-SA 4.0/Wikimedia)

Już dziś sprzedaż żywności za pomocą automatycznych urządzeń sięga miliarda złotych – pisze "Rzeczpospolita". A automatyzująca będzie postępować.

Koszty pracy w Polsce zdecydowanie rosną.
Koszty zatrudnienia. W Polsce rosną wielokrotnie szybciej niż w Europie

Czynnikiem wspierającym rozwój tej branży może stać się znaczna podwyżka płacy minimalnej, a co za tym idzie wzrost kosztów pracowniczych.

Za przykłada postępującej automatyzacji "Rz" wskazuje nowy pomysł firmy Maczfit, która specjalizuje się w dostarczaniu dań opartych na tzw. diecie pudełkowej. Firma chce wprowadzić do biur automaty, w których będzie można kupić gotowe, podgrzane dania.

Zobacz: Rząd uszczelnia VAT, a przymyka oko na co innego. "Cała Polska wschodnia pali i pije bez akcyzy"

Branża automatów vendingowych stale się rozwija, a polski rynek wciąż jest bardzo chłonny. Jak się szacuje, jego wartość w 2019 r wyniesie co najmniej 900 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2019

TyranAutomatyzacja to podstawa, co bardziej się opłaca. Ja wprowadzam optymalizację czasu pracy zwalniam 2 osoby a kolejnym obcinam 500h łącznie. Więc … Czytaj całość

16-09-2019

Adam sBardzo chętnie przeczytam artykuły napisane przez automaty a nie te wypociny ćwierćinteligentów

16-09-2019

AjrigngSciema człowieka rząd ma maszyna nie zastąpi i za pracę trzeba dobrze zapłacić koniec wyzysku nastał czas BRAWO pis

Rozwiń komentarze (34)