Notowania

Z powodu błędu urzędników kamienica przy Rakowieckiej nadal nie wróciła do miasta

Z powodu błędu urzędników kamienica, która miała wrócić do miasta, pozostała w rękach rodziny Roberta Nowaczyka. Zdążył przepisać ją synowi – informuje "Fakt".

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Mecanas Robert Nowaczyk uczestniczył w 46 procesach zwrotu nieruchomości (Fot: Stefan Maszewski/Reporter)

Zreprywatyzowana kamienica przy ul. Rakowieckiej 33 w Warszawie miała wrócić do miasta. Tak się jednak nie stało, nadal jest w rękach mecenasa Roberta Nowaczyka (wyraził zgode na publikację nazwiska). Przejął on budynek w zamian za umorzenie długudługu poprzednich właścicieli. W marcu komisja weryfikacyjna stwierdziła, że budynek powinien wrócić do miasta, ale tak się nie stało w wyniku błędu urzędników. Nie zapłacili oni 60 zł za zmianę wpisu w księdze wieczystej, wobec czego Nowaczyk przepisał kamienicę swojemu synowi.

- Dzisiejszy akt oskarżenie dowodzi ciężkiej pracy prokuratorów związanych z dziką reprywatyzacją warszawską - powiedział minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro
Dzika reprywatyzacja przed sądem. Jest akt oskarżenia

Mieszkańcy kamienicy otrzymali już pismo od nowego właściciela z informacją o nowym numerze konta do dokonywania opłat czynszowych.

"Fakt" poprosił Ratusz o komentarz. Konrad Klimczak, inspektor z biura marketingu winą za umożliwienie Nowaczykowi dokonania darowizny obarczył komisję weryfikacyjną. To przez nią, jak twierdzi, "kwestia roszczeń dekretowych jest nadal niezakończona".
Przypomnijmy, że mec. Nowaczyk w październiku 2017 r. został oskarżony o przestępstwa związane z reprywatyzacją. Wyszedł z aresztupo wpłaceniu kaucji w wysokości miliona złotych.

Obejrzyj: Drugie dno afery reprywatyzacyjnej? Patryk Jaki o "donosach" na PiS

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: reprywatyzacja, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-07-2019

123Wczoraj oglądałam program pani Jaworowicz i pana oskarżyli o kradzież 20 zł i telefonu wyrok 2,5 roku więzienia a tu miliony i nic przecież to powinno … Czytaj całość

19-07-2019

ZygmuntCwaniactwo takich Nowaczyków pogrąża nas wszystkich, zgodnie z prawem.

19-07-2019

Bacha 😏Jeśli kamienica to obiekt ,który został nabyty nielegalnie , a nabywcy udowodniono,że popełnił przestępstwo ,to czemu dalsze jego działania są … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (248)