Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
aktualizacja

Za paliwo możesz zapłacić bezpośrednio przy dystrybutorze

100
Podziel się

Na około tysiącu ośmiuset stacjach paliw PKN ORLEN w całym kraju można płacić za paliwo, nie odchodząc od samochodu dalej niż na metr. Wystarczy uruchomić bezpłatną aplikację Orlen Pay na smartfonie i zeskanować kod QR z dystrybutora. Fakturę za paliwo natychmiast otrzymamy na e-mail.

Za paliwo możesz  zapłacić bezpośrednio przy dystrybutorze. Na największej sieci stacji paliw w Polsce
Za paliwo możesz zapłacić bezpośrednio przy dystrybutorze. Na największej sieci stacji paliw w Polsce (Materiały prasowe)
bDZqCtkl

Artykuł powstał we współpracy z PKN Orlen

Z danych Komendy Stołecznej Policji wynika, że liczba zdarzeń drogowych w Warszawie podczas epidemii koronawirusa spadła o ponad połowę. Znacznie mniejszy jest ruch na ulicach, bo miliony osób wraz z dziećmi pozostały w domach. Kto zdalnie pracować nie może, najczęściej korzysta z samochodu, bo także liczba pasażerów w komunikacji publicznej jest znikoma.

I to do tych, którzy pomimo epidemii wyjeżdżać samochodem muszą, skierowana jest sugestia PKN Orlen, by podczas tankowania kontakt z drugą osobą ograniczyć do niezbędnego minimum.

bDZqCtkn

Umożliwia to obecna od września 2018 roku aplikacja Orlen Pay, pozwalająca na opłacenie rachunku za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze.

Orlen Pay miało usprawnić i przyspieszyć obsługę klientów, w tym osób z niepełnosprawnościami czy rodzin z dziećmi. Teraz stała się wsparciem w podejmowanych przez PKN ORLEN działaniach zwiększających bezpieczeństwo pracowników i klientów stacji. Użytkownicy aplikacji – niemal sto tysięcy osób – za jej pośrednictwem zrealizowali już ponad 484 tys. transakcji na kwotę 70 mln zł.

Jak działa bezpłatna Orlen Pay?

Aplikacja dostępna jest za darmo w systemie Android i iOS – wystarczy ją pobrać, zarejestrować się, oraz podpiąć kartę płatniczą (z odblokowaną możliwością płatności internetowych).

bDZqCtkt

Po zakończeniu tankowania, wystarczy za pomocą aplikacji zeskanować kod QR, który znajduje się na każdym dystrybutorze.

Transakcję zatwierdzamy zapisanym przez nas wcześniej numerem PIN. Zakup trwa tyle samo, ile płatność kartą na stacji.
Potwierdzenie transakcji oraz faktura (przy zakupie paliwa na firmę) przychodzą natychmiast na wskazany w aplikacji adres e-mail.

bDZqCtku

W aplikacji zapisane są wszystkie transakcje. Za pośrednictwem Orlen Pay można również nawigować do najbliższej stacji PKN Orlen oraz zbierać punkty VITAY.

Korzystanie z oprogramowania jest bezpieczne. W trakcie płatności dane naszej karty nie są nigdzie przekazywane. PKN Orlen otrzymuje jedynie jej wirtualny numer.

bDZqCtkv

Mobilne płatności dostępne są na wszystkich stacjach własnych i franczyzowych koncernu. W całej Polsce to łącznie w ok. 1,8 tys. obiektów.

Orlen Pay z BLIK i Kartą Dużej Rodziny

Orlen Pay już w kwietniu zostanie rozszerzona o dodatkowe płatności: Blikiem, Google Play czy Apple Pay. Za pomocą aplikacji zapłacimy nie tylko za paliwo, ale też za inne produkty, np. na wybranych stacjach można będzie opłacić m.in. kody do myjni.

Aplikacja pozwoli także na korzystanie z rabatów posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz karty Biznes Tank.

bDZqCtkw

Orlen Pay. Transakcje natychmiastowe

  • Aplikacja Orlen Pay to tankowanie paliwa w cenie takiej samej jak wskazuje na to dystrybutor. Cena paliwa nie różni się od tej w budynku stacji.
  • Od dystrybutora można odjechać bez wchodzenia na stację, natychmiast po tym, jak w aplikacji pojawi się informacja o opłaceniu transakcji.
  • Do realizacji płatności nie dojdzie, jeśli nie odwiesimy pistoletu do tankowania na dystrybutorze.
  • Do aplikacji Orlen Pay można przypisać kartę płatniczą Visa lub Mastercard zarówno kredytową jak i debetową. W dowolnej chwili możemy ją również zmienić.

Musisz wejść na stację? Zapamiętaj!

Podczas stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce stacje paliw funkcjonują normalnie, choć przy zaostrzonych środkach ostrożności.

Przy kasach pojawiły się dodatkowe szyby chroniące przed kontaktem pracowników i klientów oraz płyn do dezynfekcji rąk, a przy dystrybutorach jednorazowe foliowe rękawiczki. Wewnątrz budynku mogą przebywać nie więcej niż trzy osoby.

Artykuł powstał we współpracy z PKN Orlen.

bDZqCtkO
KOMENTARZE
(100)
jack
rok temu
polecam wszystko działa szybko
Mietek
rok temu
Niestety, funkcje Karta Biztank i karta dużej rodziny nie działa
Paweł
rok temu
W związku z tym, że pisma i reklamacje nic nie dają piszę tutaj i pytam KIEDY WRESZCIE ODDACIE WYŁUDZONE ODE MNIE PIENIĄDZE ?? 20 lutego próbowałem zapłacić aplikacją Orlen Pay. Płatność się nie udała ale pieniądze pobrano z mojego konta. O sytuacji powiadomiłem personel stacji i otrzymałem informację aby dzwonić na infolinię. Po ponad 5 minutach oczekiwania poddałem się i pojechałem do domu. Wieczorem ponownie zadzwoniłem na infolinię i po długim czasie oczekiwania (nie będę pisał ile aby nie robić reklamy) odebrała przemiła Pani i po przedstawieniu sytuacji kazała zapłacić za paliwo przy kasie na stacji gdyż oni tej płatności nie otrzymali w związku z czym mogą zgłosić na Policji kradzież paliwa. Następnego dnia zapłaciłem przy kasie za zatankowane dzień wcześniej paliwo. Niestety pomimo zgłaszanych reklamacji (przeze mnie oraz przez dostawcę usług bankowych) do dnia dzisiejszego nie otrzymałem od Was moich pieniędzy, które wyłudziliście ode mnie każąc mi zapłacić w kasie i strasząc Policją. Sprawa ciągnie się od 20 lutego i otrzymałem tylko 1 wiadomość email z informacją, iż pieniądze zostaną mi na dniach zwrócone. To było ponad 2 tygodnie temu… Teraz może dla odmiany ja Was postraszę i zgłoszę na Policję wyłudzenie pieniędzy ?? tak wyłudzenie, gdyż Inaczej tego nazwać niestety nie można. Niestety ale firma taka jak Wy nie powinna doprowadzać do takich sytuacji i jeszcze mieć w głębokim poważaniu Konsumenta.
bDZqCtkP
tomek
rok temu
Bardzo fajna aplikacja, nie trzeba czekać w kolejce z hotdogożercami tylko klik i można jechać. Tylko raz się coś zacięło i SMSy z potwierdzeniem przychodziły co parę minut przez kilka godzin, poza tym spoko.
szczecin
rok temu
A jak omijam Orlen szerokim łukiem,to co mi z aplikacji.
...
Następna strona