Notowania

Za paliwo możesz zapłacić bezpośrednio przy dystrybutorze

Na około tysiącu ośmiuset stacjach paliw PKN ORLEN w całym kraju można płacić za paliwo, nie odchodząc od samochodu dalej niż na metr. Wystarczy uruchomić bezpłatną aplikację Orlen Pay na smartfonie i zeskanować kod QR z dystrybutora. Fakturę za paliwo natychmiast otrzymamy na e-mail.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Za paliwo możesz zapłacić bezpośrednio przy dystrybutorze. Na największej sieci stacji paliw w Polsce

Artykuł powstał we współpracy z PKN Orlen

Z danych Komendy Stołecznej Policji wynika, że liczba zdarzeń drogowych w Warszawie podczas epidemii koronawirusa spadła o ponad połowę. Znacznie mniejszy jest ruch na ulicach, bo miliony osób wraz z dziećmi pozostały w domach. Kto zdalnie pracować nie może, najczęściej korzysta z samochodu, bo także liczba pasażerów w komunikacji publicznej jest znikoma.

I to do tych, którzy pomimo epidemii wyjeżdżać samochodem muszą, skierowana jest sugestia PKN Orlen, by podczas tankowania kontakt z drugą osobą ograniczyć do niezbędnego minimum.

Umożliwia to obecna od września 2018 roku aplikacja Orlen Pay, pozwalająca na opłacenie rachunku za paliwo bezpośrednio przy dystrybutorze.

Orlen Pay miało usprawnić i przyspieszyć obsługę klientów, w tym osób z niepełnosprawnościami czy rodzin z dziećmi. Teraz stała się wsparciem w podejmowanych przez PKN ORLEN działaniach zwiększających bezpieczeństwo pracowników i klientów stacji. Użytkownicy aplikacji – niemal sto tysięcy osób – za jej pośrednictwem zrealizowali już ponad 484 tys. transakcji na kwotę 70 mln zł.

(PKN Orlen)

Jak działa bezpłatna Orlen Pay?

Aplikacja dostępna jest za darmo w systemie Android i iOS – wystarczy ją pobrać, zarejestrować się, oraz podpiąć kartę płatniczą (z odblokowaną możliwością płatności internetowych).

Po zakończeniu tankowania, wystarczy za pomocą aplikacji zeskanować kod QR, który znajduje się na każdym dystrybutorze.

(PKN Orlen)

Transakcję zatwierdzamy zapisanym przez nas wcześniej numerem PIN. Zakup trwa tyle samo, ile płatność kartą na stacji.
Potwierdzenie transakcji oraz faktura (przy zakupie paliwa na firmę) przychodzą natychmiast na wskazany w aplikacji adres e-mail.

(PKN Orlen)

W aplikacji zapisane są wszystkie transakcje. Za pośrednictwem Orlen Pay można również nawigować do najbliższej stacji PKN Orlen oraz zbierać punkty VITAY.

(PKN Orlen)

Korzystanie z oprogramowania jest bezpieczne. W trakcie płatności dane naszej karty nie są nigdzie przekazywane. PKN Orlen otrzymuje jedynie jej wirtualny numer.

Mobilne płatności dostępne są na wszystkich stacjach własnych i franczyzowych koncernu. W całej Polsce to łącznie w ok. 1,8 tys. obiektów.

(PKN Orlen)

Orlen Pay z BLIK i Kartą Dużej Rodziny

Orlen Pay już w kwietniu zostanie rozszerzona o dodatkowe płatności: Blikiem, Google Play czy Apple Pay. Za pomocą aplikacji zapłacimy nie tylko za paliwo, ale też za inne produkty, np. na wybranych stacjach można będzie opłacić m.in. kody do myjni.

Aplikacja pozwoli także na korzystanie z rabatów posiadaczom Karty Dużej Rodziny oraz karty Biznes Tank.

(PKN Orlen)

Orlen Pay. Transakcje natychmiastowe

  • Aplikacja Orlen Pay to tankowanie paliwa w cenie takiej samej jak wskazuje na to dystrybutor. Cena paliwa nie różni się od tej w budynku stacji.
  • Od dystrybutora można odjechać bez wchodzenia na stację, natychmiast po tym, jak w aplikacji pojawi się informacja o opłaceniu transakcji.
  • Do realizacji płatności nie dojdzie, jeśli nie odwiesimy pistoletu do tankowania na dystrybutorze.
  • Do aplikacji Orlen Pay można przypisać kartę płatniczą Visa lub Mastercard zarówno kredytową jak i debetową. W dowolnej chwili możemy ją również zmienić.

Musisz wejść na stację? Zapamiętaj!

Podczas stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce stacje paliw funkcjonują normalnie, choć przy zaostrzonych środkach ostrożności.

Przy kasach pojawiły się dodatkowe szyby chroniące przed kontaktem pracowników i klientów oraz płyn do dezynfekcji rąk, a przy dystrybutorach jednorazowe foliowe rękawiczki. Wewnątrz budynku mogą przebywać nie więcej niż trzy osoby.

Artykuł powstał we współpracy z PKN Orlen.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-03-2020

rozsądnyNajgorszą głupotą jest płacenie telefonem ! Pomijając jakie i ile danych z nich jest pobieranych , kończąc na większej możliwości włamania na konto.

25-03-2020

KierowcaKiedy tanie paliwo na stacjach. Ropa poniżej 30$ a na stacjach z obniżkami sie ślimaczą.

25-03-2020

AplikantA czemu nie zblizeniowo karta przy dystrybutorze do 100 zl? Nie da sie? Ja nie chce kolejnej na szybkiego zmontowanej aplikacji!

Rozwiń komentarze (99)