Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Olszewski
|
aktualizacja

Żabka ma aplikację dla klientów, planuje rozszerzać ją wkrótce o nowe moduły

1
Podziel się:

Sieć sklepów Żabka uruchomiła na początku marca br. aplikację dla klientów detalicznych i planuje w kolejnych miesiącach dodawać do niej nowe moduły tak, by docelowo powiązać wizyty w sklepach z ofertą w aplikacji mobilnej, poinformował ISBnews wiceprezes spółki Tomasz Blicharski.

Sklep Żabka
Sklep Żabka (mat.pras., mat.pras.)

"Kilka dni temu udostępniliśmy naszym klientom aplikację o nazwie Żappka. Już po kilku dniach widzimy, że tysiące klientów z niej aktywnie korzysta. To spory sukces. W kolejnych etapach wdrożenia zamierzamy wzbogacać aplikację o nowe, wygodne dla klientów funkcjonalności. To jest początek cyfrowego wymiaru komunikacji z klientami, w ramach którego będziemy się rozwijać" - powiedział Blicharski w rozmowie z ISBnews w kuluarach Polish Economic Forum 2019 (PEF) w Londynie, zorganizowanego przez polskich studentów z London School of Economics, zrzeszonych w "LSE SU Polish Business Society". Agencja ISBnews była patronem medialnym Forum. Partnerem strategicznym konferencji był Bain & Company Poland/CEE.

"Nasza aplikacja spełnia rolę program lojalnościowego, ponieważ klienci mogą zbierać punkty tzw. 'żappsy', przyznawane za dokonanie zakupów w naszej sieci i wymieniać na nagrody. Obecnie udostępniliśmy w aplikacji moduł z unikatowymi ofertami, dopasowanymi do preferencji klientów, którzy korzystając z Żappki otrzymują rabaty, nawet do 50% na wybrane produkty. To jest nasz nowy kanał komunikacji z klientem" - dodał.

Żabka planuje stale poszerzać możliwości aplikacji oraz zakres jej komunikowania.

"Pracujemy już nad nowymi, innowacyjnymi modułami w aplikacji, dzięki którym klienci będą mogli skorzystać z dodatkowych funkcjonalności, ułatwiających im codzienne zakupy" - wskazał wiceprezes.

"Żabka jest nie tylko sklepem spożywczym, ale także miejscem, gdzie można napić się kawy z ekspresu w ramach Żabka Café, zapłacić za rachunek, wypłacić pieniądze jak z bankomatu czy nadać paczkę. Convenience to z naszej perspektywy ułatwianie codziennego życia klientom, poprzez oferowanie im wygodnych, zaawansowanych technologicznie i dopasowanych do ich potrzeb rozwiązań. Innymi słowy, stworzymy platformę convenience dla klienta, który będzie mógł realizować misje zakupowe, finalizując je w samym sklepie" - wyjaśnił Blicharski.

Przypomniał, że wprowadzona wcześniej Frappka - aplikacja dla franczyzobiorców Żabki ułatwiająca zarządzanie sklepem okazała się sukcesem. Większość franczyzobiorców Żabki oceniło ją jako bardzo użyteczne narzędzie, a niedawno została wyróżniona dwiema nagrodami - w tym nagrodą główną - w konkursie na najlepsze aplikacje w 2018 roku Mobile Trends Awards.

Prace w zakresie nowych technologii są w Żabce prowadzone na trzech poziomach, wyjaśnił wiceprezes.

Warstwę wewnętrzną wprowadzanych rozwiązań digital tworzy kilkudziesięcioosobowy zespół. W niektórych obszarach spółka sięga po zewnętrzne rozwiązania, które są już dostępne na rynku i razem z zewnętrznym podmiotem rozwija produkt pod własne potrzeby. Trzecią warstwą są strategiczne partnerstwa z firmami technologicznymi z całego świata, dzięki którym Żabka może korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań na rynku.

Żabka obsługuje około 2 mln klientów dziennie w ponad 5 500 sklepach i generuje ponad 7 mld zł (dane z 2017 rok) pod marką "Żabka".

Tomasz Oljasz

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Bogda
5 lata temu
Nie może być inaczej skoro udziałowcem w Zabkach jest Rydzyk A Rydzyk jest ponad prawem.