Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Żabka wstrzymuje dostawy z Włoch. Ambasada zaskoczona i rozżalona

"Ambasada Włoch dowiedziała się z zaskoczeniem i żalem o decyzji przyjętej przez sieć dystrybucji Żabka o zawieszeniu dostaw produktów pochodzących z Włoch" - takimi słowami zaczyna się opublikowana w w piątek nota ambasady. Żabka poinformowała o wstrzymaniu dostaw w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Żabka poinformowała o działaniach na czas epidemii. W konsekwencji zraziła włoską ambasadę

"Wstrzymaliśmy dostawy produktów z Włoch" - głosi jeden z punktów z komunikatu Żabki, w którym sieć przedstawia swoje działania w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Inne punkty mówią o zapewnieniu pracownikom możliwości pracy zdalnej, przekazaniu franczyzobiorcom dodatkowych środków dezynfekujących i rękawiczek czy dostosowaniu działalności sklepów do wytycznych ministerstwa rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Kolejki do kas i puste półki - oto, co czeka nas w sklepach
Szturm na sklepy. "Nie ma powodu do paniki, nie zamykamy sklepów"

Jednak to właśnie punkt dotyczący dostaw z Włoch przykuł uwagę włoskiej ambasady, która wystosowała na ten temat oddzielną notę. "Ambasada Włoch dowiedziała się z zaskoczeniem i żalem o decyzji przyjętej przez sieć dystrybucji Żabka o zawieszeniu dostaw produktów pochodzących z Włoch w ramach środków zapobiegawczych podjętych przez firmę w odpowiedzi na zagrożenie związane z koronawirusem – Covid -19" - czytamy w nocie.

Zobacz także: Walka z koronawirusem w Polsce. Minister zdrowia: kupujemy wszystko, co jest na rynku

"Zaistniały stan nadzwyczajny nie może być łączony tylko z Włochami, ale, jako że chodzi o pandemię, nie ma określonych granic i dotyczy już całego świata. W obliczu takich okoliczności, Ambasada Włoch w Warszawie uznaje, że podjęte kroki mają charakter dyskryminacji i wyraża nadzieję, że zaopatrzenie w włoskie produkty powróci możliwie jak najszybciej do normalnego stanu" - czytamy dalej.

W związku z zagrożeniem koronawirusem niedzielny zakaz handlu pod pewnym względem zostanie złagodzony.
News money.pl: Zakaz handlu złagodzony. W niedzielę będą dostawy towaru

Ambasada przypomina, że Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) uznał, iż nie ma dowodów na to, by żywność była źródłem czy też środkiem przenoszenia wirusa. "W związku z powyższym, jakakolwiek dyskryminacja produktów enogastronomicznych jest pozbawiona naukowych podstaw i jest nie do przyjęcia" - podsumowuje ambasada.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-03-2020

EsBrawo. Zapominają tylko, że celem dostarczenia towarów należy je przewieźć. Logistyka musi wysyłać tam transporty. Po co mamy narażać kierowców? Nasi … Czytaj całość

14-03-2020

HahahaZaloze się, ze nie o bezpieczeństwo chodzi, a o koszty transportu. Do Włoch nikt nie chciał jeździć, a teraz to już całkiem kaplica.

13-03-2020

konsumentNajpierw zlekceważyli epidemię, a teraz wyrażają gorzkie żale. Druga sprawa czy faktycznie same towary z Włoch są zagrożeniem?

Rozwiń komentarze (56)