Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zakaz eksmisji wygasa. Brytyjczykom grozi "kryzys bezdomności"

144
Podziel się:

Wprowadzony na Wyspach na czas epidemii zakaz eksmisji wygasa w najbliższą niedzielę (23.08). Jeśli rząd go nie przedłuży, ćwierć miliona Brytyjczyków może stracić dach nad głową.

Jedna czwarta z 2,2 mln osób wynajmujących mieszkania na rynku prywatnym w Londynie zalega z czynszem.
Jedna czwarta z 2,2 mln osób wynajmujących mieszkania na rynku prywatnym w Londynie zalega z czynszem. (Flickr)
bEJpNVlx

Jak informuje „Gazeta Wyborcza” burmistrz Londynu Sadiq Khan, Partia Pracy i 21 parlamentarzystów wezwało rząd do przedłużenia zakazu eksmisji, który wprowadzono pod koniec marca.

Pierwotnie miał obowiązywać przez trzy miesiące – do końca czerwca, ale został przedłużony o kolejne dwa. Wygasa w najbliższą niedzielę.

bEJpNVlz

Presja jest olbrzymia – czytamy w dzienniku, bo Szkocja zakaz eksmisji już przedłużyła do marca 2021 r.

„Jedna czwarta z 2,2 mln osób wynajmujących mieszkania na rynku prywatnym zalega z czynszem lub niebawem zacznie mieć zaległości. Jeśli rząd nie przedłuży zakazu, czeka nas rujnujące tsunami eksmisji. Pilnie potrzebujemy reakcji ze strony rządu” – napisał na Twitterze burmistrz Londynu Sadiq Khan.

Zobacz także: 91. urodziny Królowej Elżbiety II

bEJpNVlF

Według najnowszych danych 227 tys. (3 proc.) osób wynajmujących mieszkania zaczęło zalegać z płatnościami od początku epidemii, a 174 tys. (2 proc.) już dowiedziało się, że są zagrożeni wyrzuceniem z mieszkania.

„The Guardian” opisuje historię 41-letniego Ziona Walsha, który pracuje dla Transport of London i zarabia 1890 funtów miesięcznie. Czynsz wynosi 1800 funtów. Jego partner w kwietniu zmarł na COVID-19 w wieku 43 lat.
Walsh boi się, że nie będzie w stanie sam utrzymać domu.

Thangam Debbonaire, minister ds. mieszkalnictwa w labourzystowskim gabinecie cieni ostrzegła, że gdy na zakaz eksmisji nałoży się zamknięcie programu rządowych dopłat do pensji, torysi będą musieli mierzyć się z „kryzysem bezdomności, który sami stworzyli”.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEJpNVma
KOMENTARZE
(144)
Ewa
rok temu
No, no, no ćwierć biliona brytoli, a co na to Chińczycy???????
Nick Niczypor...
rok temu
Ha, ha, ha. Jak fajnie powrócić sobie do tekstów parę dni po. Wszędzie był bilion. A teraz jakgdyby nigdy nic milion. Można, można i manipulacja to nie my. Gazety pisane jednak pozostają i mam nadzieję, że moja ulubienia GW zachowa ten numer.
kros
rok temu
Koleś zarabia 1900 funciaków i wydaje 1800 na dom w którym mieszka sam . Jak widać przyczyną bezdomności w UK jest skrajna głupota jej obywateli . No ale o tym wiadomo już od brexitu . Kiedyś lubiłem angielski humor , teraz lubię się pośmiać z Angoli
bEJpNVmb
Mara
rok temu
Zamiast duze mieszkanie znajdz sobie male lub pokoik do wspolnego zamieszkania. A tu kazdy chce sie slizgac na ludziach ktorzy sie ciezka praca dorabiali i kupili mieszkanie pod wynajem..za darmo nie dostali tego. Jesli sie tak nie podoba to na 20 godzin dziennie do roboty i prosze kupic sobie swoj m2..
,,,,,
rok temu
Przez ponad 10 lat następowała wymiana robotników w zawodach niżej płatnych z Brytyjczyków na Polaków.litwinow, Rumunów spowodowało totalne zubożenie ludzi tam mieszkajacych i ten problem sami sobie Brytyjczycy stworzyli.Na tej całej wymiana ludzi na obcokrajowców zarobiły tylko firmy.Ten problem będzie się tyczył również Polski biedą u nas zagości na dobre w kręgach ludzi mniej wykształconych.
...
Następna strona