Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Mateusz Madejski
|
aktualizacja

Zakaz handlu. Raport minister Emilewicz wysłuchany, ale nieopublikowany

13
Podziel się:

Jadwiga Emilewicz miała na Radzie Ministrów zaprezentować "pogłębiony" raport na temat zakazu handlu. I ponoć zaprezentowała - ale poza ministrami nikt go na razie nie pozna.

Minister jeszcze nie przedstawiła opinii publicznej swojego raportu. Ponoć trzeba nanieść poprawki
Minister jeszcze nie przedstawiła opinii publicznej swojego raportu. Ponoć trzeba nanieść poprawki (East News, East News)

Minister przedsiębiorczości i technologii zapewniała przed posiedzeniem Rady Ministrów, że raport jest "pogłębiony" - i że przedstawia również społeczne skutki ustawy. Na takie opracowanie od dawna czekali pracownicy branży handlowej, którzy najmocniej odczuwają skutki wprowadzenia zakazu.

Minister Emilewicz miała przedstawić premierowi i ministrom swój raport "Ocena wpływu ograniczenia handlu w niedziele" - a przynajmniej najważniejsze z niego założenia. Ale to na razie tyle.

- Rada Ministrów wysłuchała raportu. Zobowiązała minister przedsiębiorczości i technologii do opracowania skróconej informacji na temat raportu oraz jej opublikowania - tylko taki komunikat trafił we wtorek do mediów. Co więc dalej z opracowaniem resortu Emilewicz?

Żabka beneficjentem zakazu handlu w niedzielę? Franczyzobiorcy pokazują paragony. Obejrzyj wideo:

Według resortu przedsiębiorczości opracowanie wymaga jeszcze "ostatnich poprawek" - i może ujrzeć światło dzienne 3 kwietnia. Jak wynika jednak z informacji "Rzeczpospolitej", prezentacja raportu ma być raczej skromna, bo nie jest przewidziana nawet konferencja prasowa.

- Raport ma zdecydowanie inną wymowę, niż te prezentowane w ciągu ostatnich miesięcy. Przypomnijmy: raporty, które powstawały na zlecenie interesariuszy zmiany obecnej ustawy - podkreślała jeszcze przed posiedzeniem rządu minister Emilewicz. Zwróciła też uwagę, że na zakazie handlu zyskało kilka branż, np. turystyka.

Niedzielny zakaz obowiązuje od marca 2018 r. W przyszłym roku ma być rozszerzony - sklepy mają być zasadniczo zamknięte we wszystkie niedziele.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(13)
Duda pasożytu...
3 lata temu
Precz z solidarnychani
Ryszard Petru...
3 lata temu
Jadwsia , Ja i ty na wikendzie w Tropikach ?
Polka
3 lata temu
Zakaz handlu to ograniczenie swobód obywatelskich, ograniczenie wolności. Pisiury decydują jak wolny obywatel ma spędzać niedzielę. Jak życie pokazuje, pisiury zakazuja ale w handlową niedzielę sami bardzo chętnie kupują.
azaz
3 lata temu
Najwięcej do powiedzenia mają i największe głupoty pieprzą ci, którzy w handlu detalicznym nie przepracowali ani godziny !
beata
3 lata temu
zakaz handlu spowodował że Polacy wyszli z rodzinami na miasto a nie do galerii.