Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Paweł Orlikowski
|
aktualizacja

Zakaz handlu. W całym 2020 tylko 7 niedziel handlowych

430
Podziel się

W nadchodzącym 2020 r. tylko w siedem niedziel będziemy mogli zrobić zakupy. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc, dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Niedziele bez handlu. W 2020 będzie tylko siedem niedziel handlowych
Niedziele bez handlu. W 2020 będzie tylko siedem niedziel handlowych (East News)
bDmPeeWJ

Nadchodzi zaostrzenie ustawy zakazującej handlu w niedziele. Od 2020 r. zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku, które wypadną: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia 2020, 13 grudnia i 20 grudnia.

To jedna niedziela przed Wielkanocą, dwie poprzedzające Boże Narodzenie i ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

bDmPeeWL

W 2019 r. zakupy zrobimy jeszcze w niedzielę przed Sylwestrem, czyli 29 grudnia. To ostatni taki rok. Wszystko z powodu zapisów ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. i stopniowo się zaostrza.

Początkowo zakupy mogliśmy zrobić minimum dwa razy w miesiącu. W 2019 r. niedziele handlowe zostały ograniczone w większości do jednego weekendu, jeszcze większe obostrzenia zaczną obowiązywać w 2020 r. - z handlu wyłączona będzie większość niedziel.

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, logistyka, dystrybucja oraz magazynowanie. Z zakazu wyłączone z są np. stacje benzynowe, apteki i sklepy związane z obsługą turystów.

bDmPeeWR
Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu. Polacy chcą powrotu do łagodniejszych przepisów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDmPeeXm
KOMENTARZE
(430)
2020 hnadel
11 miesięcy temu
Masakra, studenci potracą juz całkiem pracę, bo nagle uszczęśliwiają rodziny bo im sie wydaje że w niedziele rodzinka siedzi razem przy stole jaka obłuda to pozamykać kina teatry restauracje , kina baseny wszystko nawet kościoły pozamykać bo rodziny maja byc razem, Polska to kraj drożyzny Węgrzy sie wycofali z tego chorego pomysłu bo nasz kraj stać na coś takiego tylo że na 500+ z czegoś trzeba mieć a wpływy do budżtu będa niższe bo jednak w niedzielę sopre obroty sklepy miały , kolejna sprawa zakaz handlu to dlaczego księża po kolędzie chodza w niedziele powinni mieć zakaz
Tu i teraz
11 miesięcy temu
pozamykać szpitale , stacje benzynowe , komisariaty policji , pogotowie , straż pożarną , komunikację ...i tylko sie modlić o rządy PIS -u...
dyzio
11 miesięcy temu
Chcieliście DOBREJ ZMIANY to ją macie.
bDmPeeXn
Ja pracuję i ...
11 miesięcy temu
Komu jeszcze ciemnota zakaże pracować ?bo z tego co ogólnie wiadomo to w niedziele pracują lekarze ,pielegniarki ,salowe , portierzy stróże ,piloci ,stewardesy ,czynne są lotniska ,jeżdżą autobusy trolejbusy tramwaje,taksówki czynne są muzea ,pensjonaty kawiarnie i hotele pracują na pełnych obrotach ,czynne są stoki narciarskie,opery ,restauracje ,teatry,kina ,mc donaldy i kfc oraz smażalnie ryb i wszelkie knajpki oraz inne punkty z jedzeniem ,pracują ekipy w pełnej obsadzie w sanatoriach i ośrodkach wypoczynkowych ,pracują zakłady przemysłowe jak np Azoty i tym podobne Nikt nie zatrzymuje produkcji ! pracują ekipy w domach starców i hospicjach ,pracuje wojsko i policja ,pracuje straż graniczna i leśna,pływają kutry rybackie i okręty oraz statki pasażerskie oraz promy itd itp można jeszcze dłuuuuugo wyliczać Ku.......!tylko paniom na kasie nie chce się pracować
Driver911
11 miesięcy temu
Komuna wraca na dobre hahahah
...
Następna strona