Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zakaz handlu. W całym 2020 tylko 7 niedziel handlowych

430
Podziel się

W nadchodzącym 2020 r. tylko w siedem niedziel będziemy mogli zrobić zakupy. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w niedzielę poprzedzającą Wielkanoc, dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie oraz ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

Niedziele bez handlu. W 2020 będzie tylko siedem niedziel handlowych
Niedziele bez handlu. W 2020 będzie tylko siedem niedziel handlowych (East News)
bEhgRlHF

Nadchodzi zaostrzenie ustawy zakazującej handlu w niedziele. Od 2020 r. zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku, które wypadną: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia 2020, 13 grudnia i 20 grudnia.

To jedna niedziela przed Wielkanocą, dwie poprzedzające Boże Narodzenie i ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia.

bEhgRlHH

W 2019 r. zakupy zrobimy jeszcze w niedzielę przed Sylwestrem, czyli 29 grudnia. To ostatni taki rok. Wszystko z powodu zapisów ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r. i stopniowo się zaostrza.

Początkowo zakupy mogliśmy zrobić minimum dwa razy w miesiącu. W 2019 r. niedziele handlowe zostały ograniczone w większości do jednego weekendu, jeszcze większe obostrzenia zaczną obowiązywać w 2020 r. - z handlu wyłączona będzie większość niedziel.

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, logistyka, dystrybucja oraz magazynowanie. Z zakazu wyłączone z są np. stacje benzynowe, apteki i sklepy związane z obsługą turystów.

bEhgRlHN
Zobacz także: Obejrzyj: Zakaz handlu. Polacy chcą powrotu do łagodniejszych przepisów

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEhgRlIi
KOMENTARZE
(430)
stas
rok temu
koscioly tez mozna na niedziele pozamykac wszak to dzien odpoczynku dla rodziny a nie biegania z kasa do kosciolow ksiezom tez sie nalezy pisowcy dzien wolnego dosc sie udrecza przez caly tydzien a i urobieni sa tak ze sily nie maja
zima
rok temu
i bardzo dobrze - czas dla rodzin, dla domu dla samego siebie. odbudować podstawową komórkę społeczną jaka jest rodzina - spacer, książka, czas z rodziną z dziećmi.
la2010
rok temu
Wystarczy pozamykać kościoły, a Polska stanie się normalnym krajem.
bEhgRlIj
la2010
rok temu
Jak się komuś zakazami zamyka firmę na 50 dni w roku, to nie ma cudu i firma na tym traci, a jak traci firma, to tracą tez pracownicy.
przemass
rok temu
Mega idiotyczne jest ten zakaz handlu niedzielnego, następny zakaz ZGROZA
...
Następna strona