Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zakaz handlu w niedziele jednak zostaje

305
Podziel się

Jak ustalił money.pl, wbrew medialnym spekulacjom teraz rząd nie zdecyduje się nawet na czasowe zniesienie zakazu handlu w niedziele.

Rząd nie wycofa się z zakazu handlu w niedziele, nawet tymczasowo.
Rząd nie wycofa się z zakazu handlu w niedziele, nawet tymczasowo. (WP.PL, Aleksandra Łukasiewicz)
bDUIKJZx

Jak nieoficjalnie dowiedział się money.pl ze źródeł zbliżonych do rządu, decyzja o tymczasowym zawieszeniu zakazu handlu w niedziele, z powodu epidemii koronawirusa, na razie nie zostanie podjęta.

Wcześniej o takie rozwiązanie prosiły m.in. Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji oraz Polska Izba Handlowa. Spekulacje o planowanym zniesieniu zakazu podały też niektóre media.

Zobacz także: Oglądaj też: Rząd dorzuci 40 proc. pensji. Jeśli firma będzie miała kłopoty przez 2 miesiące
bDUIKJZz

W czasie konferencji prezentującej rządowe plany, mające ochronić gospodarkę przed skutkami epidemii, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz nie potwierdziła tej informacji. Podkreślała jednak, że w tej chwili mowa jest jedynie o dostawach towarów do sklepów w niedziele.

- Na mocy oświadczenia Państwowej Inspekcji Pracy, Komendanta Głównego Policji i Prokuratora Generalnego umożliwiliśmy towarowanie sklepów w niedziele. Wszystko po to, by te opróżniające się gwałtownie sklepy były od poniedziałku gotowe dla klientów. Działa to od poprzedniej niedzieli na podstawie oświadczenia – powiedziała Emilewicz.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

bDUIKJZF

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem
bDUIKKaa
KOMENTARZE
(305)
theo
rok temu
opus Dei nie wybacza
Irek
rok temu
Tu w Austrii akurat jestem dostawca w dużej sieci i to był proritet żeby towaru spożywczego nie brakowało na półkach. Robimy przez 7 dni w tygodniu bo tachograf nas już nie obowiązuje. Na magazynach pomaga nam wojsko, policja co chwilę patrzy czy przypadkiem nie ma zagrożenia dla nas. Teraz już są pelne półki i sklepy tylko spożywcze otwarte, apteki, drogeria i stacje benzynowe. Piszę to dla kumatych którzy zrozumia co by się stało z ludźmi jakby towaru na półkach zaczęło brakować? Panika, zamieszki itd. Pomyśl zanim coś głupiego napiszesz, pomysl o osobie starszej czy ma co jeść, niech w końcu Polacy zaczną się jednoczyć tak jak zawsze miało to miejsce w obliczu zagrozenia.
Sorki.
rok temu
Bez przesady. Handel w niedzielę pomoże w rozladowaniu kolejek... to też są ludzie. Maja rodziny. Od kad wprowadzili zakaz handlu to społeczeństwo dostało na głowę i robi zapasy na 1 dzień jak zwariowane. Nie potrzeba było do tego koronawirusa... ciagle w sobotę były mega kolejki. Przestańcie wariowac. Zróbcie zakupy raz A porządnie, a nie lazicie codziennie i ciągle jakiś problem.. To miał byc czas bycia w domu. A nie spedzania go w sklepach spożywczych.
bDUIKKab
Madame
rok temu
To z chęcią sprzedawcy zamienią się z tymi którzy marudzą że niedziela jest zamknięta !!! My też chcemy choć trochę odetchnąć !!!
eddy
rok temu
Po południu wielu rzeczy brakuje. ciekawe, kiedy mają zrobić zakupy osoby pracujące na dziennych zmianach!Jeśli ktoś mówi o dalszych ograniczeniach w handlu niech zobaczy tłumy ludzi w soboty.
...
Następna strona