Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
TOSA
|
aktualizacja

Zakaz lotów. Rząd kończy z obostrzeniami wobec większości krajów Unii

5
Podziel się

Od środy 17 czerwca będzie można latać z Polski do większości krajów Unii Europejskiej. Rząd przyjął we wtorek nowe rozporządzenie w sprawie poluzowania zakazu lotów.

Od środy 17 czerwca będzie można latać z Polski do większości krajów Unii Europejskiej.
Od środy 17 czerwca będzie można latać z Polski do większości krajów Unii Europejskiej. (Wikimedia Commons)
bEruOuKt

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli rządu, od środy wraca możliwość latania do unijnych krajów. Jest jednak kilka wyjątków. Polska nadal nie będzie bowiem wpuszczała samolotów ze Szwecji i Portugalii. Zakaz będzie też dotyczył Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Wróci też ruch lotniczy z krajami niebędącymi w Unii, ale należącymi do Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (z Norwegią, Islandią i Liechtenstein), a także ze Szwajcarią.

O tym, że zakaz lotów do większości europejskich krajów będzie zniesiony, mówił kilka dni temu w Radiu Zet Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. Zaznaczył przy tym, że nie będzie to oznaczać, że rejsy pojawią się od razu w środę. I tak Ryanair planuje wrócić do latania dopiero od lipca, a Wizz Air - tak szybko, jak to tylko możliwe.

bEruOuKv
Zobacz także: Obejrzyj też: Tanie latanie się skończyło. Koronawirus znacząco podniesie ceny

Samoloty spoza UE nadal nie będą wpuszczane na polskie lotniska (z niewielkimi wyjątkami, na przykład gdy przyleci samolot z naszymi rodakami albo gdy inny kraj wyśle transport po swoich obywateli). Według przyjętego we wtorek rozporządzenia zakaz ma obowiązywać do 30 czerwca.

bEruOuKB
bEruOuKW
KOMENTARZE
(5)
Piotr
rok temu
Powinni otworzyć połączenia lotnicze pomiędzy Polska a Uk przecież w Angli jest wielu którzy maja rodziny z dziećmi w Polsce i nie widzieli ich od kilku ładnych miesięcy
Zorro
rok temu
Głupota.. Z tymi ograniczeniami....jak otwierać to dla wszystkich..Szwecja promy kursują 2000 osób.. samoloty stop 150 osób.. gdzie tu rozum
luki
rok temu
Czy ktoś wie czy loty do Wielkiej Brytanii odbędą się dzisiaj, bo na stronie wizzair nagle zniknęły wszystkie loty aż do 1 lipca, ale biletu jeszcze mi nie anulowali?
bEruOuKX
aśka
rok temu
Czy ktoś wie , co robi Narodowy Instytut Wolności poza tym, że nic nie robi ?!
abece
rok temu
Pewnie - niech latają. W końcu i tak nie da się już uratować ludzkości. Liczba zarażeń wzrasta, a co tam... Idziemy na rekord!