Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
koronawirus
16.06.2020 21:49

Zakaz lotów. Rząd kończy z obostrzeniami wobec większości krajów Unii

Od środy 17 czerwca będzie można latać z Polski do większości krajów Unii Europejskiej. Rząd przyjął we wtorek nowe rozporządzenie w sprawie poluzowania zakazu lotów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Od środy 17 czerwca będzie można latać z Polski do większości krajów Unii Europejskiej.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przedstawicieli rządu, od środy wraca możliwość latania do unijnych krajów. Jest jednak kilka wyjątków. Polska nadal nie będzie bowiem wpuszczała samolotów ze Szwecji i Portugalii. Zakaz będzie też dotyczył Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Wróci też ruch lotniczy z krajami niebędącymi w Unii, ale należącymi do Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (z Norwegią, Islandią i Liechtenstein), a także ze Szwajcarią.

O tym, że zakaz lotów do większości europejskich krajów będzie zniesiony, mówił kilka dni temu w Radiu Zet Marcin Horała, wiceminister infrastruktury. Zaznaczył przy tym, że nie będzie to oznaczać, że rejsy pojawią się od razu w środę. I tak Ryanair planuje wrócić do latania dopiero od lipca, a Wizz Air - tak szybko, jak to tylko możliwe.

Obejrzyj też: Tanie latanie się skończyło. Koronawirus znacząco podniesie ceny

Samoloty spoza UE nadal nie będą wpuszczane na polskie lotniska (z niewielkimi wyjątkami, na przykład gdy przyleci samolot z naszymi rodakami albo gdy inny kraj wyśle transport po swoich obywateli). Według przyjętego we wtorek rozporządzenia zakaz ma obowiązywać do 30 czerwca.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-06-2020

abecePewnie - niech latają. W końcu i tak nie da się już uratować ludzkości. Liczba zarażeń wzrasta, a co tam... Idziemy na rekord!

17-06-2020

ZorroGłupota.. Z tymi ograniczeniami....jak otwierać to dla wszystkich..Szwecja promy kursują 2000 osób.. samoloty stop 150 osób.. gdzie tu rozum

17-06-2020

lukiCzy ktoś wie czy loty do Wielkiej Brytanii odbędą się dzisiaj, bo na stronie wizzair nagle zniknęły wszystkie loty aż do 1 lipca, ale biletu jeszcze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)