Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
loty
23.05.2020 13:09

Loty wrócą w trzech fazach. Pierwsza rusza od 1 czerwca

Wolne miejsca w samolotach, badanie temperatury, maseczki i dezynfekcja pokładu po każdym rejsie - to nowe standardy w lotach. Początkowo podróże będą możliwe tylko do krajów, gdzie sytuacja epidemiczna nie jest gorsza niż w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Lotom międzynarodowym będzie towarzyszyć "nowa normalność".

Odmrażanie gospodarki będzie powoli następować także w transporcie. Wiceminister infrastruktury Marcin Horała zapowiedział w sobotę, że od 1 czerwca będą przywrócone loty krajowe. Później, w kolejnych fazach, wrócą też loty międzynarodowe.

Póki co nie znane są terminy kolejnych faz, bo to zależy od rozwoju sytuacji epidemiologicznej. Wiemy za to, że w drugim etapie będzie możliwość latania do krajów europejskich, które również opanowały sytuację epidemiczną. Horała wskazał, że mowa o tych, w których sytuacja nie jest gorsza niż w Polsce.

Trzecia faza ma dotyczyć połączeń międzykontynentalnych, ale również do tych krajów, w których sytuacja epidemiczna jest pod kontrolą. Póki co nie ma więc nawet mowy o przywróceniu pełnej normalności.

Horała zastrzegł, że znoszeniu zakazu lotów będą towarzyszyły obostrzenia.

1000+ na wakacje. Bon turystyczny bez podatku

- To zachowanie odpowiednich dystansów zarówno na terenie lotnisk, jak i na samych lotach. Część miejsc będzie niedostępna do rezerwacji, tak aby te odstępy zostały zachowane. Będzie powszechne badanie temperatury, tak aby osoby, które mają ten podstawowy objaw zakażenia koronawirusem, żeby nie były wpuszczone na pokład samolotu, żeby nie było ryzyka zarażeń - wskazał wiceminister.

Kolejnym ważnym elementem będzie dezynfekcja każdego samolotu po każdym rejsie lotniczym.

- To spowoduje, że obsługa samolotu będzie trwała nieco dłużej, ale będzie całkowicie bezpieczna. I oczywiście powszechny obowiązek noszenia maseczek i innych środków ochrony osobistej przez obsługę lotniska, ale również maseczek przez wszystkich pasażerów przez cały czas trwania lotu - zapowiedział.

Horała zapewnił, że przy zachowaniu tych obostrzeń, podróżowanie będzie bezpieczne.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-05-2020

gośćMoże ci wszyscy pseudo menadżerowie rzecznicy i inne tęgie głowy założą rękawiczki i maski na twarz i lecą np lotem atlantyckim,takie rzeczy mogą … Czytaj całość

24-05-2020

NadiiPrzecież to jest chore! Jak polecę z Gdańska do Krakowa to się nie zaraże, ale jak polecę już np do UK to się zaraże? Przecież to jest żałosne, … Czytaj całość

24-05-2020

annaCo wy robicie! Za wcześnie!

Rozwiń komentarze (83)