Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. MZUG
|

Zakaz pieców na gaz. Minister klimatu: "Przez 6 lat nie ma jeszcze żadnego problemu"

59
Podziel się:

We wtorek 12 marca Parlament Europejski przegłosował dyrektywę o charakterystyce energetycznej budynków, która wskazuje, że od 2025 roku nie będzie już dozwolone dotowanie zakupu kotłów na gaz. Tymczasem minister klimatu Paulina Hennig-Kloska wskazała, że nie ma sensu straszyć Polaków.

Zakaz pieców na gaz. Minister klimatu: "Przez 6 lat nie ma jeszcze żadnego problemu"
Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska (PAP, PAP/Szymon Pulcyn)

Parlament Europejski przegłosował dyrektywę o charakterystyce energetycznej budynków. Zgodnie z założeniami od 2025 r. nie będzie już dozwolone dotowanie zakupu kotłów na gaz. Od 2030 r. takie urządzenia nie będą montowane w nowych nieruchomościach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Euro w Polsce. Jest mocny argument. Ekspert nie ma wątpliwości

"Jest wiele kłamstw jeśli chodzi o Zielony Ład"

Podczas programu "Gość Radia Zet" Paulina Hennig-Kloska skomentowała zmiany, które wprowadza Zielony Ład. - Jest bardzo wiele kłamstw, jeśli chodzi o Zielony Ład. Straszy się dziś ludzi kotłami gazowymi – przez 6 lat nie ma jeszcze żadnego problemu, możemy instalować kotły gazowe w domach. Co za 6 lat? Rozwój technologii jest tak postępujący, że zobaczymy, jakie rozwiązania przyjdą za 6 lat – wskazała minister klimatu.

Straszenie dziś ludzi tym, co będzie za 16 lat, nie ma sensu. Jeśli chodzi o same rozwiązania, że gaz ma być paliwem przejściowym, to przypomnę, że wszelkie dokumenty przygotowane przez naszych poprzedników również zakładały, że gaz będzie paliwem przejściowym - dodała Hennig-Kloska w rozmowie z "Radiem Zet".

Minister klimatu została także zapytana usunięcie podatku od aut spalinowych. Jak przypomina serwis autokult.pl, "chodzi o dwa podatki zaproponowane przez rząd PiS. Na auta spalinowe miała być nałożona opłata roczna (od 2026 roku), a także pojedyncza opłata przy rejestracji pojazdu (już w 2025 roku)". Dodajmy, że projekt ten spotkał się z niezadowoleniem kierowców. Paulina Hennig-Kloska wskazała, że Polska negocjuje z Komisją Europejską.

Negocjujemy. Złożyliśmy cały pakiet postulatów rewizji KPO. Chcielibyśmy tak zamienić już funkcjonującą w polskim prawie akcyzę, by wypełniała wymogi UE w tym zakresie, bo my jako tako podatek od starszych, większych aut spalinowych już w przepisach prawa mamy - wskazała w rozmowie z "Radiem Zet" minister klimatu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
armagedon
2 miesiące temu
" Co za 6 lat? Rozwój technologii jest tak postępujący, że zobaczymy, jakie rozwiązania przyjdą za 6 lat – wskazała minister klimatu. " Serio jest ministrem i nie wie co będzie za 6 lat. 6 lat to jest całkiem blisko. Ja tej pani odpowiem. Nic nie będzie nowego. Nadal będą te same źródła ciepła, bo wielcy tego świata hamują postęp technologiczny, gdyż z czegoś trzeba żyć. Jednym z takich sposobów jest płacenie za emisję CO2!!! Następny krok, podatek od oddychania.
POLEXIT
4 miesiące temu
A ANGLICY MAJĄ Z NAS UBAW
BUDŻETOWY ELP...
4 miesiące temu
KTO STWORZYŁ TEN SMIESZNY TWÓR JAKIM JEST MINISTERSTWO KLIMATU ? KOMU TO POTRZEBNE
POLEXIT
4 miesiące temu
CZY W KONCU KTOŚ ZABIERZE SIE ZA REFERENDUM W SPRAWIE POLEXITU ?
TYLKO KONFEDE...
4 miesiące temu
NIE DAJCIE SIE ZWIEŚĆ , TO SĄ KŁAMSTWA , TAK KAZAŁA MOWIĆ URSCHULA FON DER . W CZERWCU TYLKO PRAWICA
...
Następna strona