Notowania

Zakłady Mięsne Henryka Kani chcą odzyskać gigantyczny dług. W grze ponad 347 mln zł

Do sądu w Katowicach trafił wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego w spółce Rubin Energy. To dłużnik Zakładów Mięsnych Henryka Kani - jest im winny przynajmniej 347 mln zł. Zakłady już poinformowały o swoim poparciu dla wniosku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/CTK)
Firma Rubin Energy jest winna zakładom niemal 350 mln zł (Fot: Drahoslav Ramik)

Rubin Energy należy do najważniejszych dłużników pozostających w restrukturyzacji zakładów mięsnych. Firma ma zalegać spółce z zapłatą około 347,1 mln zł. Zarządca ZM Kania już złożył pismo, w którym poparł wniosek.

- Dokładne określenie tej kwoty nie jest jednak możliwe ze względu na zabezpieczenie dokumentacji spółki przez Centralne Biuro Śledcze Policji - poinformowały w komunikacie Zakłady Mięsne.

W osobnym komunikacie spółka podała, że wystąpiła do sądu z wnioskiem o umorzenie postępowania restrukturyzacyjnego "z chwilą wyboru oferty dzierżawy części majątku przez Cedrob lub oferty spółki Tarczyński".

Obejrzyj: Fakenewsy w biznesie. "Mogą wpływać na wycenę spółki"

Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu sąd ustanowił zarządcę w ZM Kania, uchylając tym samym zarząd własny. Decyzja oznaczała utratę przez zarząd prawa do zaciągania zobowiązań i rozporządzania majątkiem spółki, zarządca objął również zarząd masą układową spółki.

Centralne Biuro Śledcze Policji zatrzymało też niedawno wiceprezesa Zakładów. Sąd zdecydował z kolei o jego aresztowaniu na trzy miesiące. Według informacji mediów, zatrzymanie miało związek z zawiadomieniem, jakie do prokuratury złożył Alior Bank. Osoby działające w imieniu Zakładów miały przekazywać bankowi nierzetelne informacje, gdy spółka ubiegała się w Aliorze o przedłużenie finansowania.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-09-2019

HehNie rozumiem. Ja jak nie zaplace dwoch faktur w terminie to mam zablokowane zamowienia w firmie a tu 350mln? Wyglada to na wspolprace i swiadome … Czytaj całość

14-09-2019

22Jeżeli dług osiągnął taki poziom, to mamy prawdopodobnie do czynienia także z przestępstwem wyprowadzenia kapitału.

15-09-2019

Były pracownikPrzecież Rubin Energy to zakład Kani, każdy pracownik to potwierdzi. Zamiast uczciwie rozbudować zakład, wziąć kredyt, wolał otworzyć "nowy" … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (30)