Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|
aktualizacja

Miliardy euro dla Polski. Jest porozumienie rządu i KE ws. "kamieni milowych"

Podziel się:

Piotr Müller poinformował o tym, że w środę (11.05) zakończyły się negocjacje zespołów reprezentujących Polskę i Komisję Europejską w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Rzecznik rządu dodał, że strony doszły porozumienia w sprawie "kamieni milowych". Miały one zostać przekazane do akceptacji Komisji.

Miliardy euro dla Polski. Jest porozumienie rządu i KE ws. "kamieni milowych"
Polska i KE miału dojść do porozumienia w sprawie kamieni milowych dotyczących KPO (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

Rozmowy w sprawie KPO zakończyły się w środę, czyli dzień przed głosowaniem w sprawie członków Krajowej Rady Sądownictwa. Jak opisała w swoim artykule Wirtualna Polska, czwartkowe głosowanie może utrudnić rozmowy z Komisją Europejską ws. Krajowego Planu Odbudowy. Piotr Müller skomentował negocjacje dopiero po publikacji tekstu na WP.

Müller poinformował, że w środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych dotyczących KPO.

Zarówno zespół ze strony polskiej, jak i zespół, który został stworzony przez przewodniczącą KE, doszły do porozumienia w zakresie treści "kamieni milowych". Te zaaprobowane przez obie strony treści "kamieni milowych" zostały właśnie przekazane do dalszej procedury, już takiej finalnej, formalnej akceptacji przez KE - oświadczył rzecznik rządu.

Müller ocenił, że to bardzo dobra wiadomość oznaczająca, iż "w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania KPO".

"Przed nami już właściwie tylko droga formalna w KE, a później oczywiście realizacja poszczególnych reform, które są zapisane w KPO. Jest ich wiele, bo one nie dotyczą tylko wymiaru sprawiedliwości, to jest wąski wycinek, który był dyskutowany tylko na samym końcu, ale wielu reform gospodarczych, systemowych, które będą realizowane ze środków Unii Europejskiej" - mówił rzecznik rządu.

Rzecznik rządu powiedział, że w tej chwili rząd czeka na formalny, finalny krok ze strony KE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP