Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zakopane. Przedsiębiorcy mówią o katastrofie. "To jest gwóźdź do trumny"

Właściciele stacji narciarskich czy hoteli podkreślają, że decyzja rządu o wprowadzeniu lockdownu od 28 grudnia jest dla nich "gwoździem do trumny". Wielu z nich może tego nie wytrzymać. Załamani są przedsiębiorcy na Podhalu. – To przejdzie do historii. Będzie to historia czarnego czwartku. To tak naprawdę zabite wieko i praktycznie bankructwa, zamknięcia firm i zwalnianie pracowników – podkreśla ze stanowczością Agata Wojtowicz, szefowa Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. – Nikt nawet nie odniósł się do naszych propozycji – mówi prezeska, odnosząc się do projektu branży hotelarskiej, która chciała m.in. testować na własny koszt turystów, chcących wypoczywać w Tatrach. O złych nastrojach wśród przedsiębiorców mówi także Paweł Pełka, redaktor naczelny "Tygodnika Podhalańskiego". – Narzekają bardzo na zmienne decyzje rządzących – podkreśla lokalny dziennikarz. Więcej w materiale wideo.

0
0
116
Podziel się
Komentarze (116)
zobacz więcej komentarzy (116)
KOMENTARZE
(116)
44lata pracy
2 lata temu
Nieważne że połowa gości wyjedzie z Zakopanego z wirusem w świat i bedzie zarazac innych, najgorsze dla górai jest ze,, dudki,, przejdą koło nosa w czasie ferii.
Raden
2 lata temu
Cały rok mają tzw. sezon... I nagle jedna zima ma ich wykończyć?. Z tego przekazu wyłania się tylko taki obraz.. "Co tam, że ktoś się zarazi.. Ważne by dudki zostawili, a później mogą zdy..ć"
Emerytka
2 lata temu
To koronawirus rządzi, a nie Rząd, trzeba to w końcu zrozumieć a nie narzekać, można się przebranzowic A nie , turyści jeżdżą na nartach a wy w domu dudki liczycie
Magda
2 lata temu
Odłożone macie na 20 Lat zapewne !!! 100 zł Doba u was kosztuje ?!! Najlepsze domy macie !! Narzekają bo nie będzie nowego SLK w garażu A kto wybrał PiS i Dudę ????! Górale !!!!!!! Teraz se śpiewajcie ...,góralu czy ci nie żal ..,,,,,,
Robert
2 lata temu
Spokojnie przez lata odlozyliscie tyle że wytrzymacie zwłaszcza że ruch tam macie przez cały rok
...
Następna strona