Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|
aktualizacja

Zamek w Stobnicy. CBA wchodzi do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego

372
Podziel się:

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli w poniedziałek do siedziby Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. - Trwa zabezpieczanie dokumentacji dotyczącej inwestycji w Stobnicy - poinformował Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych.

Zamek w Stobnicy. CBA wchodzi do Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego
Zamek w Stobnicy nie zostanie rozebrany (WP, Mateusz Madejski)
bEJhyuyd

Budowa zamku w Stobnicy to jedna z najbardziej kontrowersyjnych inwestycji w całym kraju. Właśnie zainteresowało się nią Centralne Biuro Antykorupcyjne.

W ostatnich miesiącach działo się w kontekście tej inwestycji całkiem sporo. Najpierw w lipcu prokuratura w Poznaniu poinformowała o zatrzymaniu 7 osób w związku z budową zamku w Stobnicy. Kilka godzin później wystosowała komunikat o postawieniu im zarzutów.

bEJhyuyf

Pod koniec listopada wojewoda wielkopolski uznał, że co prawda decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę została wydana bezprawnie, ale nie ma podstaw do jej unieważnienia.

Zobacz także: Zamek w Stobnicy do rozbiórki? Minister zabrał głos

Zamek może więc być bez przeszkód budowany. Decyzja wojewody nie spodobała się w Warszawie. Do tego stopnia, że w ubiegłym tygodniu premier odwołał wojewodę Łukasza Mikołajczyka na wniosek ministra spraw wewnętrznych. Nikt nie ukrywał, że chodzi właśnie o budowę zamku w Stobnicy.

bEJhyuyl

"Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy" - głosił komunikat rzecznika prasowego resortu.

Teraz w miejscu pracy byłego już wojewody pojawiło się Centralne Biuro Antykorupcyjne. "CBA będzie prowadziło analizę zabezpieczonych dokumentów" - poinformował Stanisław Żaryn na Twitterze.

"Przekazaliśmy wersję elektroniczną dokumentacji, o którą prosili funkcjonariusze. Wersja papierowa tych dokumentów, po odwołaniu prokuratury od decyzji wojewody, trafiła do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego" – powiedział w poniedziałek PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJhyuyG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(372)
Antoni M
6 miesięcy temu
Ciekawi mnie kto z pisowskich znajomych królika chce pewnie za bezcen przejąć budowlę Bo tak mi to pachnie?!!!!!!!
Marek
8 miesięcy temu
Gdzie są teraz ekolodzy, którzy tak chętnie dzisiaj blokują Warszawę i zamiast się zajmować ważnymi sprawami, bawią się w politykę
Poska,kraj wi...
8 miesięcy temu
Urzędników do paki posłać, to się inni nauczą, że jest wreszcie karane kręcenie wałów!!!
bEJhyuyH
Realista
8 miesięcy temu
Widać za mało inwestor dał komuchom z PiSu więc postanowili mu uprzykrzyć życie. Jakby z kilkanaście mln dał Mateuszowi i kumplom prezesa to miałby spokój. Kwestia ochrony środowiska hm? A co PiS robi z Mierzeją Wiślaną.
dpx
10 miesięcy temu
Zamek wybudowany to Jarek może przejąć. Zrobią główną siedzibę ,,Lepszej Zmiany,,.
...
Następna strona