Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Orlikowski
|

Premier Morawiecki odwołał wojewodę wielkopolskiego. "Utrata zaufania"

29
Podziel się:

Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk pożegnał się z funkcją. Został odwołany ze stanowiska przez premiera Mateusza Morawieckiego, na wniosek szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego.

Premier Morawiecki odwołał wojewodę wielkopolskiego. "Utrata zaufania"
Łukasz Mikołajczyk odwołany z funkcji wojewody wielkopolskiego (East News, LUKASZ GDAK)
bEKfNxat

Premier Mateusz Morawiecki - na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Kamińskiego - odwołał Łukasza Mikołajczyka z funkcji wojewody wielkopolskiego - poinformowało MSWiA.

"Powodem złożenia wniosku o odwołanie była utrata zaufania do wojewody w związku z podjęciem przez niego sprzecznej z interesem publicznym i wydanej z naruszeniem przepisów prawa decyzji dotyczącej budowy tzw. zamku w Stobnicy" - głosi komunikat rzecznika prasowego resortu.

bEKfNxav

Łukasz Mikołajczyk to nauczyciel, ale ostatnio głównie polityk - samorządowiec. Był senatorem IX kadencji, a od 2019 pełnił funkcję wojewody wielkopolskiego.

Zobacz także: Orlen przejmie kolejne media? Wiceminister komentuje

Mikołajczyk wcześniej pracował w szkołach: podstawowych, gimnazjalnych i średnich. W 2007 r. został dyrektorem SP nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim. Wtedy też zaangażował się w działalność polityczną w ramach Prawa i Sprawiedliwości.

bEKfNxaB

W 2010 i 2014 uzyskiwał z ramienia PiS mandat radnego powiatu ostrowskiego. W wyborach parlamentarnych w 2015 r. został wybrany do Senatu. W 2018 kandydował na prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego, zajął 2. miejsce. W 2019 nie uzyskał senackiej reelekcji.

25 listopada 2019 r. został powołany przez premiera Mateusza Morawieckiego na urząd wojewody wielkopolskiego. W grudniu tego roku - w związku z decyzją dotyczącą zamku w Stobnicy - minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Kamiński skierował wniosek do premiera o odwołanie Mikołajczyka ze stanowiska, premier przystał na ten wniosek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKfNxaW
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(29)
Emeryt
8 miesięcy temu
Narodowa TVP potrzebuje dwa miliardy wsparcia społecznych naszych podatków aby utrzymać reżymową huntę PiS a pozostałe media mają płacić dodatkowy haracz za reklamy. A holecka z pinokio wciskają jakiś kit o kasie dla służby zdrowie i kultury.
Kpis
10 miesięcy temu
Niech kazdy z tych komentujacych zbuduje co kolwiek i na swoj koszt to później rozbierze i zutylizuje na swój koszt bo została błednie wydana decyzja przez urzędników państwowych.
łoj PRAWO
10 miesięcy temu
To że Premier odwołał Wojewodę to słusznie, ale jak działa praworządność w Polsce, że można z tak JAWNYM naruszeniem prawa prowadzić inwestycje. INWESTOR wie, że w Polsce nie obowiązują JEGO żadne konsekwencje łamania prawa. Takich ja ten INWESTOR jest wielu innych w Polsce i nie ma organów żadnych kontrolnych.
bEKfNxaX
ja drugi kot
10 miesięcy temu
Sam fakt budowy takiego zamczyska rodem z pięknej bajki to rzeczywiście nie na dzisiejsze czasy, ale jego wygląd i doskonałość zasługują na miano dzieła sztuki. Zamek zostanie wykończony, bo jego wartość, nakłady w niego włożone wielokrotnie przekraczają nieuchwytne szkody. Dziw, że ktoś się obudził, kiedy zamczysko jest gotowe. Ktoś nie został odpowiednio uhonorowany?
Trzeźwy+
10 miesięcy temu
ZŁAMANIE PRAWA POPISOWE! "Obiekt samowoli" zburzyć! Dla potanienia niech zostanie góra gruzu do obsypania humusem! Niech zostanie kopiec głupoty! Obsadzić drzewkami. Lasem! na górce tej punkt widokowy, żeby sobie ludzie zdawali sprawę, że prawo nie może być łamane, że nie bacząc na koszt Rzplita wyegzekwuje prawo bez oglądania się na łapówkarzy, wbrew łapówkarzom i aferzystom.
...
Następna strona