Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zamykają sklepy. Pustoszeją centra i ulice handlowe

260
Podziel się:

Pandemia koronawirusa odbija się na handlu. Upadają sklepy, inne wybierają tańsze lokalizacje. W efekcie pustoszeją centra i ulice handlowe.

Zamykają sklepy. Pustoszeją centra i ulice handlowe
Przybywa zamkniętych sklepów i restauracji. (Flickr, GoToVan CC BY-SA 2.0)
bESTXZzF

Tylko w pierwszym półroczu upadło 1,5 tys. sklepów. Zamarły też usługi i gastronomia. Widmo pustych centrów staje się realne - pisze "Rzeczpospolita".

Wynajem lokali podupada. Podobnie jak w Wielkiej Brytanii, i w Polsce odsetek pustostanów w sześć miesięcy może wzrosnąć nawet do 11 proc. - prognozuje dziennik.

bESTXZzH
Zobacz także: Epidemia otworzyła Polakom oczy. "Ludzie poznali wartość pracy sprzedawcy"

W porównaniu do ubiegłego roku galerie handlowe mają o jedną trzecią mniej klientów. Z centrów wycofują się więc kolejne sklepy. Efekt jest łatwy do przewidzenia. W Łodzi upadło pierwsze duże centrum Sukcesja - przypomina "Rz".

bESTXZzN

Wiele sklepów inwestuje w kanał on-line, który w czasie pandemii bardzo zyskał na znaczeniu. Likwiduje więc część stacjonarnych punktów, pogłębiając problem wynajmujących.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESTXZAi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(260)
Jurek
rok temu
Niektórzy piszą,ze czemu galeria ma obniżacć czynsze,bo przecież oni też z kredytów budowali.No ,ale oni się zabezpieczyli umowami,że najemca nie moze wypowiedzieć umowy przed czasem bez płacenia olbrzymiej kary.Czyli teraz to najemca ma brać kredyt ,zeby spłacić czynsz galerii i nic z tego nie mieć.Ja też mam najemców i co więcej sam prowadzę działalność i też mam kredyty.W kwietniu ja miałem 0 dochodów więc jak mogłem wystawic mojemu najemy normalną fakturę?!Nie wystawiłem,a w maju tylko połowę czynszu zapłacił ,mam czyste sumienie ,zę nie przyczyniłem się do problemów finansowych drugiego człowieka.
górol
rok temu
niech jeszcze podwyższą czynsze przeciez akcjonariusze ze Wzgórz Golan czekają na mamone
Gość
rok temu
Sukcesja upadała od dłuższego czasu... pustki tam były od lat. Korona była tylko dobrą wymówką.
bESTXZAj
Majk
rok temu
Nigdy nie kupuję nic w centrach handlowych bo po prostu jest tam drogo
zatem nie ma ...
rok temu
przyszłość to e-sklepy i firmy kurierskie...!
...
Następna strona