Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|
aktualizacja

Zapadła decyzja. Zmiany w zarządzie i radzie Pekao S.A. Jest nowy prezes

59
Podziel się:

Bank Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna poinformował o powołaniu nowych osób do zarządu i rady nadzorczej. Prezesem Pekao S.A. zostanie Cezary Stypułkowski. Pod warunkiem i z chwilą uzyskania zgody Komisji Nadzoru Finansowego - czytamy w komunikacie.

Zapadła decyzja. Zmiany w zarządzie i radzie Pekao S.A. Jest nowy prezes
Cezary Stypułkowski zostanie nowym prezesem PKO S.A. (East News, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Cezary Stypułkowski był wcześniej m.in. prezesem mBanku. Złożył rezygnację w ubiegłym tygodniu. Prowadził ten bank przez 14 lat. W praktyce szefem Pekao S.A. najszybciej zostanie 5 października, ale warunkiem jest wydanie do tego momentu zgody przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Co się stanie, jeśli KNF nie wyda zgody do tej daty? Jak informuje bank, w takiej sytuacji Stypułkowski zostanie wiceprezesem, któremu zostanie powierzone kierowane Pekao S.A. do momentu otrzymania "zielonego światła" od Komisji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jak wyglądają kulisy branży stacji paliwowych? - Adam Sikorski w Biznes Klasie

Zmiany w zarządzie Pekao S.A.

To nie koniec zmian w Pekao S.A. W środę (10 lipca) wiceprezesem zarządu banku zostanie Robert Sochacki, zasiadający dotąd w radzie nadzorczej. To absolwent m.in. Wydziału Elektroniki na Politechnice Warszawskiej oraz Canadian Executive MBA. Dyplomowany analityk finansowy będzie kierował Pekao S.A. do momentu powołania Cezarego Stypułkowskiego.

W przyszłym tygodniu - 18 lipca - na stanowisko wiceprezes powołana zostanie Dagmara Wojnar. To m.in. absolwentka bankowości na Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz studiów Multinational MBA na ESADE w Hiszpanii.

"Zgodnie ze złożonymi oświadczeniami, żaden z nowo powołanych członków zarządu banku od dnia objęcia funkcji nie będzie prowadził działalności konkurencyjnej w stosunku do banku" - zaznacza Pekao S.A.

A ponadto podaje, że "żaden z nowo powołanych członków zarządu banku nie jest wpisany do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych, prowadzonego na podstawie ustawy z dnia 20 sierpnia 1997 r. o Krajowym Rejestrze Sądowym".

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(59)
kolo
1 tyg. temu
Fałszysta u władzy. kto to ?
olka
1 tyg. temu
teraz będzie hulało PKO, jak Ministerstwo Zdrowia za Arłukowicza
Dudi
1 tyg. temu
Ważne że swój reszta to betka.
Tadek
2 tyg. temu
Spodziewać się można wysokich dochodów po ciężkiej pracy - tyle ile wypracuję, tyle mam. Zajmuję się nieruchomościami i współpracuję z zarządzającym Polzen
olo
2 tyg. temu
Cezary Stypułkowski to ten od mbanku z najdrozszymi oplatami? Z Prezesa na Prezesa.
...
Następna strona