Notowania

Zarobki w Lidlu. W Polsce 3,1 tys., a w Niemczech nie mniej niż 8,6 tys. zł

Lidl w Niemczech podniósł płacę minimalną do poziomu 12,5 euro brutto za godzinę. W przeliczeniu daje to blisko 54 zł za godzinę pracy. A jak w Polsce? Sieć od marca również podniosła minimalne płace - do 3100 zł brutto miesięcznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Lidl w Niemczech podnosi płace. Te w Polsce zostawia daleko w tyle

Lidl w Polsce z początkiem marca zmienił politykę wynagrodzeń pracowników. Od teraz w tej sieci handlowej zarabia się od 3100 do 3800 zł brutto miesięcznie na "dzień dobry". Po roku pracodawca gwarantuje skok płacy do poziomu od 3250 zł brutto do 4050 zł brutto. Z kolei po dwóch latach można liczyć na pensję od 3450 do 4350 zł brutto miesięcznie.

Warto dodać, że obecnie to jedne z najlepszych wynagrodzeń w handlu na rynku. Mniej płaci Biedronka czy Tesco. Lidl ma też bogaty pakiet benefitów: pakiety medyczne, sportowe czy paczki dla dzieci.

Jak podaje sieć, wynagrodzenia różnią się w zależności od lokalizacji sklepu oraz związanych z nią kosztów życia. A jak te wynagrodzenia mają się do Lidla w Niemczech? Można rzec, że nijak. Przeliczając na złotówki - kasjerki i magazynierzy zza miedzy dostają na "dzień dobry" aż 8600 zł miesięcznie. To pensja przed opodatkowaniem.

Jak podaje portal dlahandlu.pl, niemiecki Lidl od marca podniósł minimalne wynagrodzenie do 12,5 euro brutto za godzinę pracy. Co - licząc po 160 godzin pracy w miesiącu - daje wynagrodznie 2000 euro miesięcznie.

Obejrzyj: Marki własne. Rząd chce je ograniczyć

Warto podkreślić, że stawkę minimalną otrzymuje każdy, bez względu na doświadczenie (czy jego brak). Dlatego pensję rzędu 8600 zł miesięcznie brutto dostają nawet niewykwalifikowani pracownicy, a także pracownicy tymczasowi.

Lidl i Biedronka mogą najmocniej ucierpieć na zmianach proponowanych przez PiS
PiS szykuje nam niezłe podwyżki. Za zakupy zapłacimy nawet o kilkadziesiąt procent więcej

- Chcemy zaoferować naszym pracownikom uczciwy poziom wynagrodzeń. 12,50 euro za godzinę to nasza minimalna płaca już na wstępie. Żaden pracownik Lidl Niemcy nie zarabia mniej. Wręcz przeciwnie, większość kolegów otrzymuje znacznie wyższe wynagrodzenie godzinowe - mówi cytowany przez dlahandlu.pl Matthias Oppitz, prezes Lidl Niemcy.

W 2010 roku niemiecki Lidl, jako pierwszy sprzedawca artykułów spożywczych, wprowadził minimalną płacę "na start" w wysokości 10 euro za godzinę.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: sieci handlowe, zarobki, Lidl, niemcy, praca, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
18-03-2019

wiem co mówię25 lat w III RP niemieccy i rosyjscy agenci z PO SLD i PSL i niezrzeszeni pilnowali, żeby takie różnice były, a teraz chcą rząd PiS obalić, który … Czytaj całość

18-03-2019

tak uważamjuzżcoraz bardziej oczywiste jest, że Srebrna, to ustawka Giertycha

18-03-2019

ObajtekJak zarabiają pracownicy Orlenu w Niemczech i Polsce na stacjach benzynowych?

Rozwiń komentarze (310)