Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zarobki w TVP. Kurski i Stanecki zarobili 812 tys. zł w rok

135
Podziel się:

Raport finansowy dotyczący zarobków w TVP - ponad 20 tys. zł zarabiają dyrektorzy i doradcy zarządu, pensje poszły w górę. Jacek Kurski i Maciej Stanecki w 2018 r. zarobili łącznie 812 tys. zł.

Pensje w TVP. Spółka publikuje sprawozdanie finansowe
Pensje w TVP. Spółka publikuje sprawozdanie finansowe (East News, Andrzej Iwańczuk)
bEKlgfCd

Telewizja Polska opublikowała sprawozdanie finansowe za 2018 r., jego analizą zajął się portal wirtualnemedia.pl. Spośród pracowników etatowych TVP najwięcej zarabiają osoby na stanowiskach dyrektorskich i wicedyrektorskich - ich średnie pensje w 2018 r. to 21 840 zł brutto.

Z kolei doradcy zarządu średnio w ubiegłym roku zarabiali 20 767 zł brutto miesięcznie. Wśród dziennikarzy największe pensje dotyczą korespondentów zagranicznych - średnio to 17 201 zł brutto miesięcznie. Dziennikarze honoraryjni dostawali 12 194 zł, a i motywacyjni - 7 463 zł. Większość stawek w skali roku poszła w górę o kilkaset złotych.

bEKlgfCf

Stawki nie wliczają nagród, odpraw, odszkodowań, rekompensat, ekwiwalentów czy honorariów z umów o dzieło.

Dwuosobowy zarząd Telewizji Polskiej, tj. prezes Jacek Kurski i wiceprezes Maciej Stanecki, w 2018 r. zarobił łącznie 811 tys. 800 zł. Stanecki w marcu tego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych. W sprawozdaniu zaznaczono, że nie utworzono rezerwy na jego odprawę ani odszkodowanie z racji zakazu konkurencji.

W ciągu dwóch lat roczne zarobki Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego wzrosły po ponad 100 tys. zł na głowę. W 2016 r. Kurski zainkasował 304 tys. zł, a w 2017 r. - 333,2 tys. zł. Natomiast Stanecki w tych latach zarobił odpowiednio 303 i 333,9 tys. zł. Z kolei trzech członków rady nadzorczej Telewizji Polskiej w 2018 r. zarobiło nieco ponad 216 tys. zł.

bEKlgfCl
Zobacz także: Obejrzyj: Frankowicze czekają na wyrok Brukseli. To może być przełom

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEKlgfCG
KOMENTARZE
(135)
ja
2 lata temu
Rzadko oglądam wiadomości czy politykę w telewizji. W TVP jednak panuje prymitywna propaganda Media służą manipulacji opinią publiczną. Są finansowane przez grupy interesów. Dlatego każda partia ma swoich dziennikarzy. My za to musimy myśleć. Żadna partia nam nie pomoże jak sami sobie nie pomożemy. Od nas głównie zależy jak nam się wiedzie w życiu. Przeczytajcie sobie ksiazke „Emerrytura nie jest Ci potrezbna” Pokazuje jak skutecznie budować majątek, by żyć bezpiecznie i godnie i to w Polsce.
trzech członk...
2 lata temu
Przez ucho igielne wielbłąd przejdzie, a oni nie. Dlaczego?
teresaw333
2 lata temu
Gdzie tu sprawiedliwość !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bEKlgfCH
Dwa
2 lata temu
A ile zarabia Niemiec w TVN?
Oooo
2 lata temu
Ciemny lud wszystko kupuje od jacka a jacek zaciera rączki a kaska leci alleluja i do przodu
...
Następna strona