Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zasiłek macierzyński. Rząd szykuje zmiany

Zasiłki macierzyńskie kobiet, które zaczęły go pobierać po tym, jak pracodawcy obniżyli wynagrodzenia, by móc skorzystać z tarczy antykryzysowej, będą naliczane od wyższej podstawy. Sejm ma się zająć poprawką w piątek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay)
Nieoficjalnie: wprowadzone zostaną bardziej korzystne dla młodych matek zasady obliczania wysokości zasiłku.

Spowodowany przez pandemię kryzys uderzył pracowników wielu sektorów. Aby skorzystać z pomocy w tarczy 3.0, pracodawcy obniżali wynagrodzenia o 20 proc.Uderzyło to w kobiety, które po ogłoszeniu obniżek zaczęły pobierać zasiłek macierzyński– a to dlatego, że jego wysokość jest naliczana od nowej, obniżonej podstawy.

W rezultacie kobiety przechodząc na zasiłek macierzyński dostawały świadczenia znacznie niższe, niż przed wprowadzeniem tarczy.

RMF FM informuje, że Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wsłuchało się w ich głosy i szykuje poprawkę w przepisach, która umożliwi zmianę wysokości zasiłku.

Informator radia powiedział, że zmiana w przepisach może pojawić się już w piątek, przy okazji najbliższego posiedzenia Sejmu.

- Uwzględniamy argumenty kobiet, które do nas docierały - wyjaśnił przedstawiciel resortu.

Obejrzyj: Zasiłek opiekuńczy. Prezes ZUS: "Wyczerpał się". Padła też deklaracja dot. 14. emerytury

Zasiłek opiekuńczy i macierzyński czeka rewolucja?
Zasiłek opiekuńczy oraz macierzyński. W 2020 r. wprowadzony zostanie okres wyczekiwania?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-08-2020

ha ha haWspółcześni rodzice mają tylko wymagania .... daj ...daj ...daj 500+- 1000+ , 300+ , bon turystyczny , dajcie mi wypłatę za opiekę nad swoim … Czytaj całość

13-08-2020

PitbullBrawo Rząd który idzie na rękę Polakom, a zwłaszcza Polskim rodzinom.

13-08-2020

MarekDlaczego MUSIELIŚMY OBNIŻYĆ pensję żeby móc skorzystać z tarczy? Tarcza powinna chronić tych pracodawców, którzy NIE OBNIZYLI wynagrodzeń, często … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (41)