Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|

Zasiłek opiekuńczy. Dostępny jest także dla rolnika

15
Podziel się:

Od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r. ponownie przysługuje zasiłek opiekuńczy dla ubezpieczonego w KRUS rodzica lub opiekuna - informuje resort rolnictwa.

Zasiłek opiekuńczy. Dostępny jest także dla rolnika
(Flickr, Personal Creations (CC BY 2.0) Flickr)
bEKafDHF

Jeżeli z powodu COVID-19 zamknięte zostanie przedszkole czy szkoła, rodzice i opiekunowie mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy.

Jak przypomina MRiRW przysługuje on również rolnikom ubezpieczonym w KRUS. Został ponownie uruchomiony na czas od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 r., czyli okres ferii. 

bEKafDHH

Komu przysługuje zasiłek? Chodzi o dzieci do lat 8 oraz legitymujące się orzeczeniem o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności do ukończenia 18 lat albo dzieckiem z orzeczeniem o niepełnosprawności lub orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Zobacz także: Koronawirus. Kiedy zaszczepi się Mateusz Morawiecki? Padła deklaracja ws. zapisów

Rozporządzenie wydawane jest na podstawie ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKafDIi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Kiki
10 miesięcy temu
A im z jakiej racji w żimie siedzą w domu opieka nad dziecmi jest pracy nie maja to dzieci nie są same najlepiej wszystko im dawać jak zawsze a im zawsze mało.
aasx
10 miesięcy temu
Czegoś nie rozumiem. Od 4 do 17 stycznia wypadają w szkole ferie zimowe, czyli dzieciaki i tak siedziałyby w domach. Czy teraz za wakacje też będą wypłacać zasiłek? Przecież gdyby nie było Covida, to szkoły tak czy inaczej byłyby pozamykane a rodzice musieliby zorganizować na ten czas opiekę nad dzieckiem
Obiekt
10 miesięcy temu
Słuchajcie "znawcy" rolnictwa. Oczywiście też jestem tego zdania, że KRUS powinni zlikwidować, ale rolnikom tym samym skupy powinny zapłacić za 1 kg żywca wieprzowego nie 3zł, czy 4zł tylko minimum 10zł/kg skoro w sklepach najtańsze wyroby po 20zł, gdzie w dodatku jest w tym 20-30% mięsa, a trochę lepsza szynka po 40zł. Wyzysk rolnika i tyle w temacie tak, więc czy dołożysz mu mądralo jeden z drugim do tego ZUS-u. Dodam, że nie jestem hodowcą, żeby nie było, że kokogoś tu bronię, ale bądźmy obiektywni i nie udawajmy, że nie widzimy jak to rolników okrada po drodze dziesięciu pośredników, a na nich samych się psy wiesza. Nie znasz tematu to go nie poruszaj i jeśli chcesz już coś powiedzieć to powiedz /napisz - chętnie poczytamy, pod warunkiem, że będzie to coś mądrego.
bEKafDIj
gosc37
10 miesięcy temu
Rolnicy powinni być podciągnięci pod ZUS i płacić podatek od sprzedanych płodów jak robotnik i będzie Ok.
nick
10 miesięcy temu
śmieszą mnie komentarze "rolników', Ale oni zapracowani, nawet zimą. Jacy oni "biedni". A składek nie ma komu płacić. Ten ich śmieszny KRUS powinni zlikwidować