Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zasiłek opiekuńczy po świętach. Rząd ujawnia plany

47
Podziel się:

Możliwość wypłaty dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostanie wydłużona o 21 kolejnych dni - do 17 stycznia 2021 r., wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Zasiłek opiekuńczy będzie obowiązywał do 17 stycznia
Zasiłek opiekuńczy będzie obowiązywał do 17 stycznia (KPRM)
bEIJrPfV

Zgodnie z obecnymi regulacjami, zasiłek ten ma być wypłacany do 24 grudnia. Przez wiele tygodni członkowie rządu nie potrafili odpowiedzieć, czy zostanie przedłużony.

Ministrowie podkreślali, że w święta zasiłek i tak nie był nigdy wypłacany, a w tym okresie rodzice i tak często siedzą w domu.

Później jednak okazało się, że na podstawie nowych obostrzeń dzieci do 16. roku życia będą miały do 17 stycznia zakaz wychodzenia z domu bez opieki osoby dorosłej. Większość będzie więc musiała pozostać z domu, co oznacza konieczność zapewnienia opieki.

bEIJrPfX
Zobacz także: Nie będzie zasiłku opiekuńczego dla starszych dzieci

Stąd wydaje się, że rząd zmienia zdanie. W wykazie prac legislacyjnych rządu właśnie pojawił się projekt rozporządzenia, który wydłuża możliwość wypłacania zasiłku do końca "ferii", czyli do 17 stycznia 2021 roku.

"Dodatkowy okres zasiłku będzie przysługiwał także osobom uprawnionym w związku z niemożnością sprawowania opieki nad dzieckiem przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19, z powodu czasowego ograniczenia funkcjonowania placówek w związku z COVID-19, przez okres niemożności zapewnienia opieki przez te placówki. Nie ma innej możliwości osiągnięcia celu projektu za pomocą innych środków" - czytamy w informacji.

bEIJrPgd

Rozporządzenie wydawane jest na podstawie ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Zasiłek przysługuje rodzicom dzieci do lat 8 oraz do lat 16, jeśli chodzi o osoby z niepełnosprawnościami. Kto i jak może z niego skorzystać? Wyjaśnialiśmy to już wielokrotnie na łamach naszych serwisów.

bEIJrPgy
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(47)
Rek
10 miesięcy temu
Bez jaj......
Sandra
10 miesięcy temu
Kiedy byl wyplacany jaki kolwiek zasilek dla dzieci przebywajacych na feriach zimowych .Zenada .!!!
Rechtrecht
10 miesięcy temu
Zróbcie wakacje od stycznia do marca dla dzieci i młodzieży z zapłatą wynagrodzenia rodzicom. Ja płacę podwójny zus i podatek, pzdr wesołych świąt życzę
bEIJrPgz
Katarzyna
10 miesięcy temu
No to może jeszcze zasiłek za święta i niedziele. Mam dość pracy na czyjeś dzieci
Do roboty
10 miesięcy temu
Do roboty sie wziąć a nie tylko na zasiłki liczyć i patrzeć kiedy listonosz przyniesie,,,zasiłki dawać tylko tym co pracują i im nie wystarcza na życie,,,a tym nierobom co nie chcą pracować tylko żerują z zasiłków talony dać żeby na szlugi i wude nie mieli TALONY NA ŻYWNOŚĆ
...
Następna strona