Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zasiłek opiekuńczy kończy się 26 lipca. Co dalej? Będzie ponownie przedłużony? - Nie rozpatruję tego w tych kategoriach. W lipcu wykorzystanie zasiłku jest niewielkie, uprawnieni są na wakacjach, urlopach. Więc nie są spełnione te przesłanki braku opieki nad dziećmi do 8 roku życia - powiedziała w programie "Money. To się liczy" prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. - Myślę, że to już się wyczerpało, z punktu widzenia uprawnień rodziców czy opiekunów. Analizuję stan faktyczny - dodała. Była też pytana o braki w budżecie i ograniczenie 13. lub 14. emerytury. - Jeżeli chodzi o 13. emeryturę to mamy regulacje ustawowe i to się nie zmieniło, a co do 14. emerytury - nie mamy regulacji ustawowych. Nie zajmujemy się tym w tej chwili - odparła.

208
Podziel się:
KOMENTARZE
(208)
Asia
4 lata temu
Dlaczego mogli skorzystac Ci, ktorych przedszkole bylo nieczynne w lipcu, nasze zostanie zamkniete w sierpniu. Moze trzeba bylo dac 10 dni do wykorzystania w lipcu i sierpniu, a nie przez 26 dni tylko w lipcu ... No tak, juz po wyborach.
JAN
4 lata temu
O co chodzi? Przecież już jest po wyborach. "Ciemny lud" kupił obietnice i odpowiednio zagłosował.
Olga
4 lata temu
To dlaczego odgórnie nie każą otworzyć przedszkoli na wakacje? Co zrobimy z dziećmi od poniedziałku?
Aneta
4 lata temu
A czym różni się dla pracujących lipiec od sierpnia? Liczba zakażonych aktualnie jest większa niż parę dni temu. Urlopu Pracodawca daje 2 tygodnie. Może niewszyscy mają babcie do pomocy. Miejsc w przedszkolu jest mniej niż rok temu, warunki są też inne. Współczuję rodzicom, którzy nie będą mieli co zrobić z dziećmi w takich czasach.
Mama
4 lata temu
A od 26 lipca do końca sierpnia co ? Kto ma 1,5m urlopu?
...
Następna strona