Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Zasiłki. ZUS chce łatwiejszego dostępu do informacji. Przepyta sąsiadów? Prezes ZUS dementuje

ZUS ma problem z dostępem do informacji koniecznych do podjęcia decyzji o zasiłkach. Prezes ZUS wyjaśniła to na przykładzie wniosku o rentę rodzinną. Zakładowi trudno jest zdobyć informację, czy zainteresowany wciąż jest uczniem, a procedury są długie. - Nam chodzi o dostęp do informacji, które z mocy prawa nam się należą - podkreśla prof. Gertruda Uścińska. Czy ZUS będzie mógł tu wypytywać sąsiadów? - Tu chodzi o dostęp do informacji między instytucjami - sprecyzowała prezes ZUS. I dodała: - Pracownicy ZUS nie chodzą do nikogo, chyba że jest to kontrola zwolnień lekarskich, wtedy ustawa przewiduje, że to jest dopuszczalne - powiedziała w programie "Money. To się liczy".

8
Podziel się:
KOMENTARZE
(8)
Ja n
3 lata temu
A jeżeli nie utrzymuje żadnych kontaktów z sąsiadami, to czym będzie takie odpytanie sąsiada na mój temat ?
Krys
3 lata temu
Nie wiedziałem ze teraz moje życie będzie zależało od sąsiada. Załamka co za bzdury
ISLA
3 lata temu
TO JUŻ JEST BEZCZELNOŚĆ!!! A CO TAKI SĄSIAD MOŻE WIEDZIEĆ, NIE POMOŻE ALE ZE ZWYKŁEJ ZŁOŚLIWOŚCI MOŻE ZASZKODZIĆ!!!?? A CO Z RODO!!! ICH NIE OBOWIĄZUJE?? TEN KRAJ Z ROKU NA ROK OD SZEŚCIU LAT SCHODZI NA P(i)SY!!!??
L400
3 lata temu
a jakie nagrody przewidują? bo pytać to sobie mogą, a udzielenie informacji to inna sprawa. za 10tys. netto miesięcznie mogą do mnie przychodzić ;-)
RAK
3 lata temu
POCZEKAJCIE JUŻ WAM POWIEM.