Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zatrucie uchodźców z Afganistanu. Rzecznik ministerstwa mówi o stanie zdrowia dzieci

Uchodźcy przebywający w ośrodku pod Podkową Leśną zatruli się muchomorem sromotnikowym. Do szpitala trafiły dzieci ewakuowane z Afganistanu. Według jednego z serwisów, powołującego się na relacje rodziców, jedno z nich zmarło, co natychmiast zdementował rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Do tej nieprawdziwej informacji odniósł się także w programie "Money. To się liczy". - W Centrum Zdrowia Dziecka są hospitalizowane trzy osoby. Dwójka dzieci w wieku kilku lat i jedna dziewczynka w wieku kilkunastu. Im starsza osoba, tym lepiej przechodzi to zakażenie grzybami. Dlatego u tej dziewczynki sytuacja wygląda zdecydowanie lepiej niż u tych dwóch chłopców. Jeden jest w stanie krytycznym. Ja bym tylko prosił wszystkie media o nieogłaszanie śmierci wcześniej, niż ona nastąpi. Bo to, co się zdarzyło wczoraj, jest skandaliczne. Zawsze w takiej sytuacji trzeba czekać na kontakt ze szpitalem czy z Ministerstwem Zdrowia. To nie jest ogłaszanie, czy sklep...

rozwiń
0
0
11
Podziel się
Komentarze (11)
zobacz więcej komentarzy (11)
KOMENTARZE
(11)
Las
2 lata temu
Szkoda, że ośrodek dla Uchodźców jest w Podkowie, która dba o bogatych a biednych szczuje na siebie aby się pozjadali, pouciekali, poumierali. Biedni mają robić miejsce następnym biednym. Co do tych na granicy wstyd to wielki, że rząd, który z Jezusem Królem Polski 10 lat na miesięcznice chodził nie pozwala karmić i poić ludzi koczujących przy granicy. Nie wpuszczajmy ale pomagajmy. Rzucić jedzenie, koce, namioty przez granicę to nie jest przestępstwo. Nie dać tego to grzech dla prawdziwego katolika.
Ccc
2 lata temu
Szkoda ze żmije nie powypadali z tego lasku. Służyli amerykańcom i angolom niech ich wezmą
Ahmed
2 lata temu
Polskie osrodki nie karmia emigrantow z Afganistanu??? To co to za pomoc? PIS nie daje pieniedzy na jedzenie , emigranci z glodu szukaja pozywienia w lasach, ale nic o tym nie wiedza. Jeden ze starych polakow pokazal im grzyby ze mozna jesc, a oni wyzbierali z glodu wszystkie. Niech Polski rzad zacznie zywic emigrantow. POWIADOM BRUKSELE - POCZYNANIACH POLSKIEGO RZADU.
Ala
2 lata temu
Teraz wszyscy beda jesc grzyby zeby tylko wejsc do Polski
Gość
2 lata temu
Ciekawe kto im podpowiedział, że mozna się dokarmić grzybami. Tak wygląda pomoc. wszędzie.