Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KRO
|

Zbliża się koniec billboardów na Zakopiance. Zniknęła już reklama z Magdą Gessler

4
Podziel się

Samorządy, przez które przebiega Zakopianka, mają już dosyć ogromnych billboardów zasłaniających widok na góry. Walkę z "reklamozą" rozpoczął już Nowy Targ, a nad swoimi rozwiązaniami pracują kolejne gminy.

Zbliża się koniec billboardów na Zakopiance. Zniknęła już reklama z Magdą Gessler
Z Zakopianki wkrótce mają zniknąć wszystkie reklamy (zdj. ilustracyjne). (PAP, Grzegorz Momot)
bDYmYXOZ

O sprawie pisze "Gazeta Wyborcza", która przypomina słowa z 2017 roku ówczesnego marszałka województwa Jacek Krupy. Zapoczątkował on akcję "Montevideo", co po hiszpańsku znaczy "widzę góry".

W myśl swojej nazwy akcja miała zapewnić użytkownikom tzw. zakopianki widok na Tatry, które przysłonięte są przez rzeszę billboardów. Jak podaje "Wyborcza", zniknął już jeden z nich, na którym widniał wizerunek Magdy Gessler, reklamującej restaurację zlokalizowaną w Bukowinie Tatrzańskiej.

Choć to z innego powodu, gdyż słynna restauratorka zakończyła współpracę z lokalem. Jednak na opuszczonym miejscu nie pojawił się nowy billboard.

bDYmYXPb
Zobacz także: Restauracja nie żałuje, że się otworzyła. "Ludzi na Podhalu jest ogrom"

Reklamy zlokalizowane przy tzw. zakopiance dotychczas nie były sankcjonowane prawnie. Jako pierwsza w tym kierunku kroki podjęła Rada Miasta Nowego Targu, która pod koniec zeszłego roku przyjęła uchwałę nakładającą na firmy i osoby prywatne obowiązek zadeklarowania, że posiadają "urządzenie bądź tablicę reklamową".

bDYmYXPh

Na takowe zostały też nałożone stosowne opłaty: 2 zł opłaty stałej i 0,10 zł za każdy metr kwadratowy reklamy dziennie. Kto nie dostosuje się do nowych przepisów, ten będzie musiał zapłacić karę. Jak pisze "Wyborcza", podobne rozwiązania opracowują już kolejne gminy, przez które przebiega słynna droga.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDYmYXPC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
eBOX24 oszust
miesiąc temu
Najpierw powinni usunąć nielegalne reklamy, następnie wprowadzić przepisy w ramach miejscowego planu zagospodarowania. Jeżeli ktoś prowadzi działalność to może sobie wykonać reklamę ale jeżeli chce wynająć plac pod reklamę to na odpowiednich warunkach jedną na 250 m2. Oraz należy usunąć wszystkie przy skrzyżowaniach zasłaniające światło wjazdu.
Kris wawa
miesiąc temu
Zaraz. Miało ich nie być. A tu chce sie ich oskubac jeszcze. Ale pozostana. Cwaniaki.
xyz
miesiąc temu
I słusznie, ktoś wkońcu zrobił 1szy krok. Niestety ta reklamoza jest plagą w większości polskich miast. Czasami wygląda to jak przysłowiowy "bangladesz". Aż dziwne że miasta i gminy od tylu lat nic z tym nie robią. Zawsze można poznać gdy wjeżdza się do Polski z Czech czy Niemiec nie czytając nawet znaków drogowych. Wjeżdża sie w morze bilbordów i bander na ogrodzeniach.
bDYmYXPD
No dobrze
miesiąc temu
A kiedy zakończona zostanie budowa tej słynnej drogi jako drogi szybkiego ruch? Ile to już trwa? Zdążycie do 2050?