Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Zielona energia to ratunek w razie ataku. Zbigniew Jakubas: powiaty powinny mieć swoje farmy fotowoltaiczne

Materiał powstał w ramach ekologicznej akcji WP naturalnie.

- Ekologia już zmienia Polskę, widać jak dotacje z budżetu państwa zmieniają nastawienie - powiedział w programie "Newsroom WP” Zbigniew Jakubas, przedsiębiorca i inwestor – Przydomowe instalacje fotowoltaiczne działają z powodzeniem i widać, że ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. Taka inwestycja na własny użytek zwraca się w ciągu 4-6 lat. Zielona energia daje także zabezpieczenie w razie jakiegokolwiek ataku. W tej chwili mamy duże miasta spięte w jedną sieć, zasilaną dzięki kilku elektrowniom. Wystarczy atak terrorystyczny, zniszczenie jakiejś podstacji i nie ma prądu w całej Warszawie. Farmy fotowoltaiczne w powiatach czy gminach to świetny pomysł na zabezpieczenie przed utratą dostaw energii w razie zagrożenia. Brak dostaw energii paraliżuje miasto w ciągu kilku godzin, w zimie jest jeszcze gorzej, bo dochodzi kwestia ogrzewania. Także w tym kontekście należy myśleć o inwestycja w zieloną energię.

0
0
9
Podziel się
Komentarze (9)
zobacz więcej komentarzy (9)
KOMENTARZE
(9)
Tata
2 lata temu
Tylko skąd będzie energia elektryczna w zimie, brak słońca, kilkanaście godzin ciemno i na zewnątrz minus 15 stopni przez na przykład dwa tygodnie? Praca szpitali kilkugodzinna operacja wsrodku nocy, zasilanie pomp dostarczających 24godziny na dobę wodę do wodociągów i inne tego rodzaju potrzeby. Może wykupimy tereny na drugiej półkuli i poprowadzimy 20tys. Kilometrów kabli przez oceany. Ciekawe ile by to nas kosztowało?
Moj nick
2 lata temu
To zamknijcie na wielkanoc koscioly niedojdy, skoro sami przyznają ze w święta bedzie wzrost zakażeń to jakby z premedytacją wysyłali serki osob na śmierć
Polak
2 lata temu
Jakiego ataku. Jedynym realnym zagrożeniem dla Polski i Polaków jest PIS.Ręce opadają
Lol
2 lata temu
A co z atakiem na farme ?
Jacek
2 lata temu
W nowelizacji ustawy chcą wprowadzić opłaty przesyłowe. Tu nigdy nie będzie normalnie. Od roku wszystko mam off- grid i niech mnie pocałują. Po sprawdzeniu licznika dwukierunkowego okazało się że oszukuje mnie na 8 % mocy wyprodukowanej. Wiadomo kto legalizuje te liczniki. Energetyka to jedne wielkie ZŁODZIEJSTWO !!!