Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRWL
|

Złoty interes w Mrągowie. Starostwo każe płacić dzieciom za toaletę. Nie ma zmiłuj

30
Podziel się:

Zarząd powiatu mrągowskiego ustalił czynsz za wynajem pomieszczeń przez Klub Sportowy ”Baza” w Mrągowie. Cennik za korzystanie z toalet przez uczestników półkolonii nie jest inicjatywą samorządowców ze starostwa powiatowego.

Złoty interes w Mrągowie. Starostwo każe płacić dzieciom za toaletę. Nie ma zmiłuj
Starostwo w Mrągowie nie ustaliło cennika za korzystanie z toalety (Adobe Stock)

Starostwo powiatowe w Mrągowie ustaliło czynsz za wynajem pomieszczeń przez Klub Sportowy "Baza" w Mrągowie. Cennik korzystania z toalety nie jest inicjatywą samorządu.

O taryfikatorze opłat za korzystanie z toalet poinformował na swoim profilu na Facebooku Klub Sportowy "Baza Mrągowo". Korzystanie z pisuaru wyceniono na 1 zł, a z kabiny na 1,5 zł.

Można też wnieść opłatę w formie ryczałtu za cały turnus. Wtedy za przywilej korzystania z toalety przez dzieci rodzice zapłacą 8,5 zł.

Zobacz także: Wraca rynek pracownika? Sedlak: Nadmiar osób niewykwalifikowanych

Jeżeli w ciągu całego turnusu w puszce przy toaletach nie zostanie zebrana kwota 166,66 zł, to rodzice będą musieli uzupełnić zawartość puszki o brakujące pieniądze.

Informacja wywołała falę niepochlebnych komentarzy .Sam klub sportowy też dosadnie skomentował decyzję samorządowców. "Powiat nie udostępni klubowi toalet i świetlicy na prawie darmowe półkolonie dzieci. Mamy zapłacić. Dno." - czytamy na facebookowym profilu.

Sprostowanie

W artykule pt. „Złoty interes w Mrągowie. Starostwo każe płacić dzieciom za toaletę. Nie ma zmiłuj", opublikowanym w serwisie Money.pl w dniu 20 czerwca 2021 r. opublikowano nieprawdziwe i nieścisłe informacje wymagające sprostowania: Powiat Mrągowski nie chce zarobić na półkoloniach organizowanych przez Klub Sportowy „Baza Mrągowo" i nie wprowadził żadnych opłat dla dzieci za korzystanie z toalet. Zarząd Powiatu ustalił wyłącznie symboliczny czynsz najmu za pomieszczenia wynajmowane na rzecz Klubu - co jest zobowiązaniem Klubu Sportowego „Baza Mrągowo" i wystarczy jedynie na pokrycie kosztów eksploatacji. Rozpowszechniane przez Klub informacje dotyczące opłat za korzystanie z toalet, cenniki oraz zapowiedź przenoszenia tych kosztów na dzieci i ich rodziców są nieprawdziwe i stanowią wyłączną inicjatywę Klubu, który jest samodzielnym podmiotem. w imieniu Powiatu Mrągowskiego Zarząd Powiatu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(30)
Ryszard
2 lata temu
Fajnie na polecenia Starostwa w Mrągowie będzie więcej papierzaków a okolica piękna.
Agnieszka
2 lata temu
Może to w końcu czas i miejsce aby media ogólnopolskie zainteresowały się decyzjami tych osób względem BAZA Mrągowo!!! Ta "decyzja" jest jeszcze niczym w porównaniu do wieloletniego niszczenia wizerunku ZOS BAZA w Mrągowie. MATERIAŁU JEST SPORO - DOWODÓW, UCHWAŁ, "ROZMÓW"...koniec końców podjęcia zamiaru likwidacji Międzyszkolnego Ośrodka oraz zamknięcia liceum ZOS Baza w Mrągowie w tym roku!!!
andrzej55
2 lata temu
Jak to powiedział klasyk, "ja wam Wójta nie wybierałem". Ale tak rządzą ci z PO kasa i kasa.
Polak
2 lata temu
Zamknąć toalety w urzędzie i postawić babcię klozetową. 5 zł za skorzystanie dla urzędasa i zobaczymy jak będą korzystać. Obsrają i oszczają urząd ze wszystkich stron . będzie wesoło.
ask
2 lata temu
Absolutne dno. Dlaczego? Toalety powinny być darmowe, chyba że chcemy, żeby okolice wyglądały kiepsko i śmierdziały jeszcze gorzej.
...
Następna strona