Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KKG
|
aktualizacja

Kurs złotego szaleje. Padły mocne słowa. "Zlekceważył sprawę"

- Adam Glapiński zlekceważył sprawę, mówiąc o wahnięciu złotego. To nie są wahnięcia. Już podczas konferencji prasowej prezesa NBP kurs złotego spadał. W ciągu kilku dni odnotowaliśmy aż 5 proc. wzrostów walutowych. To zachowanie godne tureckiej liry - powiedział w programie "Newsroom" WP Piotr Kuczyński, analityk Xelion. - Jak to wpływa na Polaków? Ci, którzy pracują w firmach mało importujących, a dużo eksportujących, mogą się cieszyć. Tam złoty zyskuje. Zyski są większe i jeśli firmy się tym zyskiem z nimi podzielą, to jest to dla nich dobra wiadomość. Importerzy mogą się tylko martwić, bo ich koszty sprowadzenia towarów zza granicy rosną bardzo szybko. Teoretycznie powinni się też martwić wszyscy konsumenci, bo Polska wiele towarów sprowadza. W sklepach będzie drożej. Na stacjach też powinno być drożej. Teoretycznie. W każdym kraju, w którym nie ma wyborów, ceny by rosły, bo szaleją ceny ropy. Jeśli cena ropy rośnie, a dolar traci, to cudów nie ma, cena...

rozwiń
KOMENTARZE
(175)
podatnik
2 miesiące temu
Najważniejsze, że pierwszy jubiler PRLu bis znany również jako najbogatszy stand-up'er niejaki Dyzma Glapiński Nikodem ogłosił kolejną dobrą nowinę! Stand-up'er swoje po raz kolejny nasz guru cudów wszelakich Nikodem Glapiński Dyzma, ogłosi, że ceny w PRLu bis dzięki NBP prawie się nie zmieniają jest to równoległy cud do cudu obniżenia stóp co głosi nam guru już od czterech miesięcy do tego inflacja na łeb na szyję po cudzie złota, który nie wiadomo jak wpłynie na obniżkę stóp czy może zablokować? co jak wiemy jest kolejnym cudem po cudzie jednocyfrowej inflacji mimo, że inflacja pręży się i nadal przebija 10%. Po cudzie braku rozwoju kolejny cud po długo oczekiwanym cudzie czyli cudzie w koszyku z jajkami, czy był już sprawdzić w sklepie ze swoimi przyborami do pisania, nie tym razem proponuje witaminę C w soku z kapusty?(tyle, że teraz kapustę kisi się nalewając kwasu mlekowego lub octu , żeby nie trzeba było długo czekać ? Tak więc nie wiadomo czy to co w jego młodości miało witaminę C ma ją nadal?) Ten zabawny jegomość który nie będąc ekonomistą ani też bankierem a tylko historykiem myśli ekonomicznej! czyt. nauczał co mówili: Lenin, Marks, Engels i wielu innych im podobnych! Co do recesji to rzeczywiście PRLowi bis nie grozi z powodu braku gospodarki! Jedynymi, którzy korzystają na inflacji są ludzie związani z NBP najpierw powodują swoim brakiem umiejętności inflację a potem cieszą się zyskiem! Emeryci nic nie zyskają ponieważ nadwyżkę zje im inflacja ta za , którą prezes Glapiński weźmie nagrodę bo u niego nazywa się zyskiem NBP. Czyli w rzymsko-katolickim PRLu bis mamy potwierdzenie przemienienia wody w wino jako pierwszego z 37 opisanych w Ewangeliach cudów Jezusa w okresie jego publicznej działalności. Idąc dalej tym tropem zostały zauważone kolejne cudy: a więc cud przy dystrybutorze, cud w gniazdku, cud palnika gazowego, cud szkółki udającą wyższą oraz na koniec coś słodkiego czyli cukru, który mimo spadku ceny na świecie w PRLu bis podrożał 3 krotnie. Mam nadzieje, ze Nikodem Glapiński Dyzma, członkowie RPP, Zarządu NBP będą odpowiadać karnie za złamanie ustawy o NBP i doprowadzenie do tak wysokiej inflacji poprzez zaniechanie działań! Niestety na koniec przykra wiadomość nie będzie cudu braku recesji ponieważ nie ma w PRLu bis gospodarki! i jeszcze jedno Francuzi mieli skuteczną Rewolucję w 1789 r, której w PRLu w 1980 r. zabrakło! Natomiast, co już nie jest cudem, inflacja pozostanie dwucyfrowa do końca roku, czekając na kolejny cud, cud nad urną wyborczą!
1234
2 miesiące temu
Masakra
Podsłuchane
2 miesiące temu
Po Wielkiej Zmianie kadencja osobnika „upłynie” dzień po utworzeniu nowego rządu. I nie tylko tego.
zielony
3 miesiące temu
myślę , że Pan Glapiński nie ma merytorycznych podstaw do zarządzania NBP. Lepiej by było gdyby (nawet z tym samym wynagrodzeniem)siedział na portierni Banku. Dzieciom nie daje się zapałek do zabawy.
Ale jaja
3 miesiące temu
Tylko Trybunał Stanu i cela+.
...
Następna strona