Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Zmiana czasu powinna zniknąć w 2021 r. Głosowanie komisji PE

265
Podziel się

Komisja transportu PE głosowała ws. zmiany czasu na letni i zimowy w Unii Europejskiej. Ma odejść do lamusa w 2021 r. Państwa członkowskie zdecydują przy jakim czasie pozostać.

Komisja transportu PE zagłosowała ws. zmiany czasu. Teraz ustawa trafi na sesję plenarną
Komisja transportu PE zagłosowała ws. zmiany czasu. Teraz ustawa trafi na sesję plenarną (PAP/EPA, Radek Pietruszka)
bEpLWGEl

W poniedziałek komisja transportu przy Parlamencie Europejskim głosowała w sprawie zmiany czasu na letni i zimowy na terytorium UE. Zgodnie z wynikami głosowania, zmiana czasu powinna zostać zniesiona w 2021 r.

Wcześniej państwa członkowskie zdecydują, który czas - letni czy zimowy - wprowadzą na swoim terytorium - informuje PAP.

bEpLWGEn
Zobacz także: Zobacz też: Jak pozyskać klienta w internecie

Ostatnia niedziela marca 2021 r. miałaby być datą końca zmiany czasu w Unii Europejskiej, dla krajów, które zdecydują się na pozostanie przy czasie letnim właśnie. Za to ostatnia niedziela października 2021 r. byłaby ostatnią zmianą czasu dla obywateli krajów, które za obowiązujący wybiorą czas zimowy.

bEpLWGEt

To zaproponowali europosłowie, członkowie komisji transportu PE. Chcą w ten sposób dać więcej czasu krajom członkowskim na podjęcie decyzji, który czas wybrać. Pierwotnie w projekcie Komisji Europejskiej zakładano, że zmiana czasu zniknie już w 2019 r.

Za nowym rozwiązaniem w poniedziałek zagłosowało 23 europosłów, przeciw było 11. Teraz projekt trafi pod głosowanie na sesję plenarną Parlamentu Europejskiego - w marcu lub kwietniu.

Dopiero po tym głosowaniu otwarte zostaną negocjacje z Radą Unii Europejskiej, czyli po prostu przedstawicielami rządów wszystkich krajów członkowskich. PE i RE wypracują w ten sposób ostateczny kształ ustawy znoszącej zmianę czasu na terenie UE.

bEpLWGEu

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEpLWGEO
gospodarka
KOMENTARZE
(265)
Tadeusz
2 lata temu
PiS zapowiadał zniesienie zmiany czasu w Polsce od marca 2016 roku a teraz czeka na wskazówki?
Zegar
2 lata temu
Po co tak długo jeszcze czekać,zlikwidować zaraz i już.
Zuzu
2 lata temu
Po co ten wynal@zek 3 rzeszy kontynuow@ć Chyba że zależy niem@szkom na dojech@niu Pol@ków
bEpLWGEP
szer, america
2 lata temu
narrreszcie nie bendzie tszeba fstawac w srotku nocy po to tylko rzeby zegar pszestawic! najwyszszy czas~!!!
obserwator
2 lata temu
Dlaczego ta procedura tak długo trwa , za co ta komisja i ten parlament biorą tak gigantyczne wynagrodzenia, na byle zmianę czsu potrzebuja kilkunastu lat to jest coś nie tak z tymi ludzmi.
...
Następna strona