Notowania

Zmiana czasu powinna zniknąć w 2021 r. Głosowanie komisji PE

Komisja transportu PE głosowała ws. zmiany czasu na letni i zimowy w Unii Europejskiej. Ma odejść do lamusa w 2021 r. Państwa członkowskie zdecydują przy jakim czasie pozostać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Komisja transportu PE zagłosowała ws. zmiany czasu. Teraz ustawa trafi na sesję plenarną (Fot: Radek Pietruszka)

W poniedziałek komisja transportu przy Parlamencie Europejskim głosowała w sprawie zmiany czasu na letni i zimowy na terytorium UE. Zgodnie z wynikami głosowania, zmiana czasu powinna zostać zniesiona w 2021 r.

Wcześniej państwa członkowskie zdecydują, który czas - letni czy zimowy - wprowadzą na swoim terytorium - informuje PAP.

Zobacz też: Jak pozyskać klienta w internecie

Ostatnia niedziela marca 2021 r. miałaby być datą końca zmiany czasu w Unii Europejskiej, dla krajów, które zdecydują się na pozostanie przy czasie letnim właśnie. Za to ostatnia niedziela października 2021 r. byłaby ostatnią zmianą czasu dla obywateli krajów, które za obowiązujący wybiorą czas zimowy.

To zaproponowali europosłowie, członkowie komisji transportu PE. Chcą w ten sposób dać więcej czasu krajom członkowskim na podjęcie decyzji, który czas wybrać. Pierwotnie w projekcie Komisji Europejskiej zakładano, że zmiana czasu zniknie już w 2019 r.

Za nowym rozwiązaniem w poniedziałek zagłosowało 23 europosłów, przeciw było 11. Teraz projekt trafi pod głosowanie na sesję plenarną Parlamentu Europejskiego - w marcu lub kwietniu.

Dopiero po tym głosowaniu otwarte zostaną negocjacje z Radą Unii Europejskiej, czyli po prostu przedstawicielami rządów wszystkich krajów członkowskich. PE i RE wypracują w ten sposób ostateczny kształ ustawy znoszącej zmianę czasu na terenie UE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zmiana czasu, pe, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-03-2019

A może nie?!Autor zapomniał dopisać, że zwasalizowane państwa będące członkami UE o zmianie czasu będą mogły decydować .....pod warunkiem, że będzie to zgodne z … Czytaj całość

04-03-2019

FuksCzy unia przetrwa do tego czasu ? Nie potrafią przecież jak widać nic zrobić,same głąby.

04-03-2019

okiemO tej "zmianie" to słyszymy już od kilkudziesięciu lat...

Rozwiń komentarze (265)