Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KRWL
|

Zmiany w ARiMR. Nowa ustawa ma urynkowić wynagrodzenia

15
Podziel się:

Zmiany ustawy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa mają umożliwić zakładanie spółek i nabywanie udziałów. Ma to doprowadzić do "urynkowienia" wynagrodzeń.

Zmiany w ARiMR. Nowa ustawa ma urynkowić wynagrodzenia
Nowa ustawa o ARiMR ma umożliwić zakładanie spółek (Adobe Stock)

Zmiana ustawy o Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przewiduje wprowadzenie możliwości zakładania spółek oraz nabywania udziałów lub akcji spółek ARiMR.

Ustawa zakłada, że ARiMR po analizie przedsięwzięcia, dla którego zakładana będzie spółka oraz po uzyskaniu zgody organu nadzorującego będzie mogła utworzyć spółkę w trybie przepisów Kodeksu spółek handlowych.

Według Oceny Skutków Regulacji korzyści z nowelizacji to m.in. zapewnienie świadczenia przez zakładane spółki wysokiej jakości wyspecjalizowanych usług na rzecz ARiMR. Jako przykład podano usługi z zakresu IT.

Zobacz także: Mój Prąd - koniec dopłat. "Rząd tego nie komunikuje, ale 3 tys. zł już nie będzie"

Dzięki nowym regulacjom będzie można stosować biznesowe rozwiązania powszechnych w sektorze prywatnym oraz wprowadzi możliwość zapewnienia zarobków na rynkowym poziomie w sektorze.

Projekt nowelizacji zakłada też rozszerzenie katalogu stanowisk obsadzanych w drodze powołania o doradców Prezesa ARiMR.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(15)
Wolnorynkowie...
3 lata temu
Nie rozumiem czyje wynagrodzenia mają być urynkowione? Wystarczy że ARiMR ogłosi przetarg i wybierze najbardziej rynkową ofertę. Jaka jest gwarancja, że utworzona przez ARiMR spółka będzie tańsza i lepsza niż firmy z wolnego rynku?
AntyPiS
3 lata temu
Reżim PiS niszczy polską wieś! Tylko PSL i AgroUnia dba o polskich rolników! Co do ARiMR i KRUS, trzeba to scalić i stworzyć Krajową Agencję Rolniczą!
ester
3 lata temu
Nie ma mowy o urynkowieniu jeśli płatnikiem jest państwowa instytucja. Niezależnie która opcja rządzi to pieniądze będą szły do politycznie słusznych.
Podatnik
3 lata temu
POsadki ciepłe dla swoich i dla swoich rodzin i pociotków. Dalej rozgrabiać przed upadkiem. A rolnictwo leży. Wszystko za kasę podatników - ludzi pracy i emerytów.
luck
3 lata temu
Powinniśmy dawać rządzącym czytelny sygnał - dosyć opłacania wszelkich doradców, ekspertów zewnętrznych i rad nadzorczych w instytucjach państwowych. Wystarczy zatrudnić mądrych ludzi na stanowiskach kierowniczych i ta cała zgraja hien będzie im zbędna.