Notowania

Zmiany w funduszu termomodernizacji i remontów. Sejm jest "za"

Tylko ośmiu posłów nie zagłosowało za ustawą, która ma wesprzeć m.in. samorządy w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych. Oznacza to, że nowelizacja przepisów o wspieraniu termomodernizacji i remontów trafi teraz do Senatu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC BY-SA)
Fundusz Termomodernizacji i Remontów ma działać efektywniej. Tak uważa Sejm.

Za wprowadzeniem ustawy było 444 posłów, przeciwko zagłosowało 4 - tyle samo wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Ustawa przewiduje m.in. pomoc dla samorządów w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych. Na wsparcie mogą również mogą również liczyć właściciele budynków powstałych w technologii prefabrykowanej wielkopłytowej - podaje PAP.

Zmianie ulegnie m.in. sposób naliczania premii termomodernizacyjnej, a także wsparcie na montaż mikroinstalacji OZE. Nowe przepisy zakładają też poprawę dostępności premii kompensacyjnej.

Zobacz też: Wybór dostawcy prądu dla firm. Ekspert: "Ustawa z grudnia narobiła mnóstwo zamieszania"

Przyjęta ustawa ma służyć zwiększeniu efektywności interwencji publicznych, które realizowane są ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Fundusz ten funkcjonował na niezmienionych zasadach od 2009 roku.

"Mój Prąd". Chętni mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji kwotą maksymalnie 5 tys. złotych.
"Mój Prąd" - startuje kolejny nabór. Kto może wziąć udział w programie? Jak złożyć wniosek?

Według autorów ustawy, jej zapisy pozwolą na zmniejszenie liczby osób mieszkających w warunkach substandardowych. Obecnie jest takich osób 5,3 mln - do 2030 roku ma być 3,3 mln.

Stosowną umowę podpisali przedstawiciele Kompanii Piwowarskiej i innogy.
Kompania Piwowarska przechodzi na OZE. Do końca 2021 roku energia tylko z takiego źródła

Do projektu ustawy została zgłoszona jedna poprawka. Lewica chciała, aby kwota przeznaczona na wspieranie termomodernizacji i remontów była wyższa o 120 mln złotych. Z tą propozycją nie zgodziła się Komisja Infrastruktury i zdecydowała się ją odrzucić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: termomodernizacja, remonty, samorządy, sejm, ustawa, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-01-2020

krzysztofnie mieszkam w bloku ani w kamienicy miejskiej , lecz znowu ja im zapłacę , a mnie kto robił i kto zapłacił za termo SAM -sobie za swoje QM -co za … Czytaj całość

24-01-2020

AdamI teraz każdy kominiarz będzie musiał donosić jaki masz pięć i czym palisz.. permanentna inwigilacja...

24-01-2020

ZK590bogata emerytka z emeryturą 2100 zł otrzyma 10% dopłaty. Gromada z sąsiedztwa żyjąca z socjalu to 90% dopłaty. 10% zainwestują z … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (5)