Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zmiany w funduszu termomodernizacji i remontów. Sejm jest "za"

5
Podziel się

Tylko ośmiu posłów nie zagłosowało za ustawą, która ma wesprzeć m.in. samorządy w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych. Oznacza to, że nowelizacja przepisów o wspieraniu termomodernizacji i remontów trafi teraz do Senatu.

Fundusz Termomodernizacji i Remontów ma działać efektywniej. Tak uważa Sejm.
Fundusz Termomodernizacji i Remontów ma działać efektywniej. Tak uważa Sejm. (Wikimedia Commons CC BY-SA)
bDAPMDYl

Za wprowadzeniem ustawy było 444 posłów, przeciwko zagłosowało 4 - tyle samo wstrzymało się od głosu. Ustawa trafi teraz do Senatu.

Ustawa przewiduje m.in. pomoc dla samorządów w prowadzeniu remontów mieszkalnych budynków komunalnych. Na wsparcie mogą również mogą również liczyć właściciele budynków powstałych w technologii prefabrykowanej wielkopłytowej - podaje PAP.

Zmianie ulegnie m.in. sposób naliczania premii termomodernizacyjnej, a także wsparcie na montaż mikroinstalacji OZE. Nowe przepisy zakładają też poprawę dostępności premii kompensacyjnej.

bDAPMDYn
Zobacz także: Zobacz też: Wybór dostawcy prądu dla firm. Ekspert: "Ustawa z grudnia narobiła mnóstwo zamieszania"

Przyjęta ustawa ma służyć zwiększeniu efektywności interwencji publicznych, które realizowane są ze środków Funduszu Termomodernizacji i Remontów. Fundusz ten funkcjonował na niezmienionych zasadach od 2009 roku.

bDAPMDYt

Według autorów ustawy, jej zapisy pozwolą na zmniejszenie liczby osób mieszkających w warunkach substandardowych. Obecnie jest takich osób 5,3 mln - do 2030 roku ma być 3,3 mln.

Do projektu ustawy została zgłoszona jedna poprawka. Lewica chciała, aby kwota przeznaczona na wspieranie termomodernizacji i remontów była wyższa o 120 mln złotych. Z tą propozycją nie zgodziła się Komisja Infrastruktury i zdecydowała się ją odrzucić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDAPMDYu
bDAPMDYO
KOMENTARZE
(5)
krzysztof
rok temu
nie mieszkam w bloku ani w kamienicy miejskiej , lecz znowu ja im zapłacę , a mnie kto robił i kto zapłacił za termo SAM -sobie za swoje QM -co za kraj
ZK590
rok temu
bogata emerytka z emeryturą 2100 zł otrzyma 10% dopłaty. Gromada z sąsiedztwa żyjąca z socjalu to 90% dopłaty. 10% zainwestują z pracy na czarno.
logiczny
rok temu
Krzysztof nie próbuj zrozumieć komunistów.
bDAPMDYP
Radykał
rok temu
Donosić na tą patologię która pracuje na czarno i wyciąga rękę po różne zasiłki i dopłaty
Adam
rok temu
I teraz każdy kominiarz będzie musiał donosić jaki masz pięć i czym palisz.. permanentna inwigilacja...