Notowania

energia
13.01.2020 10:51

"Mój Prąd" - startuje kolejny nabór. Kto może wziąć udział w programie? Jak złożyć wniosek?

Polacy polubili program "Mój Prąd". W jego ramach dofinansowano budowę niemal 18 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych. Suma pieniędzy wdrożonych na te inwestycje wyniosła 90 mln złotych. Kolejny nabór startuje 13 stycznia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Pixabay.com)
"Mój Prąd". Chętni mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji kwotą maksymalnie 5 tys. złotych.

"Mój Prąd" to rządowy program wsparcia budowy domowych instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW. Dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów zakupu i montażu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Program skierowany jest do gospodarstw domowych i według szacunków może z niego skorzystać 200 tys. osób.

W pierwszym naborze do programu udało się łącznie dofinansować 17,5 instalacji PV. Kwota dotacji zamknęła się w sumie 90 mln złotych. Drugi nabór startuje od poniedziałku 13 stycznia 2020 roku.

"Mój Prąd". Kto może wziąć udział w programie? Terminy składania wniosków

Termin składania wniosków w ramach drugiego naboru mija 18 grudnia 2020 roku - przypomina portal next.gazeta.pl. W budżecie programu znajduje się cały czas ponad 900 mln złotych, dlatego nie ma obawy, że fundusze programu "Mój Prąd" szybko się wyczerpią.

Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Wnioski należy złożyć w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Można je złożyć na papierze, jak i drogą elektroniczną.

Firmy będą mogły składać wnioski o dofinansowanie w imieniu swoich klientów.
Mój prąd. Instalatorzy paneli słonecznych dołączają do programu

Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego - tłumaczył Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy.

Budżet programu wyniesie 1 mld zł.
Co zmieni „Mój prąd”, czyli 5 tys. zł dopłaty do paneli słonecznych? Policzyliśmy

Więcej informacji znaleźć można na stronie mojprad.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: energia, prąd, mój prąd, dofinansowanie, inwestycja, fotowoltaika, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-01-2020

pietrekCo do kasy za instalację 5kw to nie trzeba wcale takich pieniędzy wydawać jak piszecie. Kwota 22 tys zł to kasa z zarobkiem firm które. chcą was … Czytaj całość

13-01-2020

AsNiech ktoś r Za instalację 5 kw trzeba zapłacic 25000-30000pln. To sie ledwo zwroci po 10 latach, nawet po zwrocie 5000pln. Przy tej cenie … Czytaj całość

13-01-2020

eneaja potrzebuję 8-10KW, koszt ponad 40000 zł, 5000 zł dotacji to 12,5 procent wartości inwestycji...trochę mało, powinno być w granicach 50 procent, ale … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (57)