Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

"Mój Prąd" - startuje kolejny nabór. Kto może wziąć udział w programie? Jak złożyć wniosek?

59
Podziel się:

Polacy polubili program "Mój Prąd". W jego ramach dofinansowano budowę niemal 18 tys. mikroinstalacji fotowoltaicznych. Suma pieniędzy wdrożonych na te inwestycje wyniosła 90 mln złotych. Kolejny nabór startuje 13 stycznia.

"Mój Prąd". Chętni mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji kwotą maksymalnie 5 tys. złotych.
"Mój Prąd". Chętni mogą liczyć na dofinansowanie inwestycji kwotą maksymalnie 5 tys. złotych. (Pixabay.com)

"Mój Prąd" to rządowy program wsparcia budowy domowych instalacji fotowoltaicznych o mocy od 2 do 10 kW. Dofinansowanie może wynieść do 50 proc. kosztów zakupu i montażu mikroinstalacji, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych. Program skierowany jest do gospodarstw domowych i według szacunków może z niego skorzystać 200 tys. osób.

W pierwszym naborze do programu udało się łącznie dofinansować 17,5 instalacji PV. Kwota dotacji zamknęła się w sumie 90 mln złotych. Drugi nabór startuje od poniedziałku 13 stycznia 2020 roku.

"Mój Prąd". Kto może wziąć udział w programie? Terminy składania wniosków

Termin składania wniosków w ramach drugiego naboru mija 18 grudnia 2020 roku - przypomina portal next.gazeta.pl. W budżecie programu znajduje się cały czas ponad 900 mln złotych, dlatego nie ma obawy, że fundusze programu "Mój Prąd" szybko się wyczerpią.

Zobacz także: Obejrzyj: Innowacyjne rozwiązania w sektorze produkcji lotniczej w Województwie Podkarpackim

Wnioski należy złożyć w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Można je złożyć na papierze, jak i drogą elektroniczną.

Trzeba się wykazać funkcjonowaniem i istnieniem instalacji fotowoltaicznej, czyli po zamontowaniu takiej instalacji należy przysłać do nas wniosek. Jest on bardzo krótki - dwie strony plus załącznik oraz okazać kopię faktury zapłaty, a także zaświadczenie, że instalacja została przyłączona do dystrybutora, czyli. tzw. zakładu energetycznego - tłumaczył Artur Michalski, cytowany przez Portal Samorządowy.

Więcej informacji znaleźć można na stronie mojprad.gov.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(59)
MK
4 lata temu
Od 1 lutego 2020r. Tauron podniósł mi ceny za prąd o 23% - umowa bezterminowa. A w przyszłości są przewidywane dalsze podwyżki. Więc biorę te 5 tyś. i w ubiegłym tygodniu zamontowałem instalację 4,5 kWp za 23'120 zł. Wcześniej zebrałem 5 wycen od 5 firm - ta była najkorzystniejsza pod względem jakość/cena. Po ulgach (5 tyś. Mój Prąd i około 3 tyś. z PIT-37) zwróci się w 9 lat. Gwarancja na panele 15 lat oraz gwarancja na 80% sprawności paneli po 25 latach. Te 20 - 30 lat powinno popracować, a jak się coś zepsuje to na pewno nie wszytko jednocześnie - więc to już nie będą takie koszta. Hejtują pewnie ludzie z bloków, co nie mają jak uciec przed rachunkami za prąd. Ale spółdzielnie też montują takie instalacje, wcześniej były solary na grzanie wody.
uwaga pulapka
4 lata temu
1szy nabor maciupci to zrobili 2gi...pisobanderio nie kazdy taki glupi ja wy!
Mononykus
4 lata temu
Korzystając z programu mój prąd oraz ulgi podatkowej możemy uzyskać zwrot z inwestycji to przy obecnych cenach za prąd możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet w okresie 4-5 lat. Można to sobie sprawdzić korzystając z kalkulatora na stronie Solartime.
guma
4 lata temu
Mechanizm jest prosty. Napędzić klientów, a za trzy lata zamiast zysku będzie trzeba dokładać do każdego kw. Opłacać się będzie tylko dużym instalacjom powyżej 35 i więcej kw.
d.d
4 lata temu
Czyli tak jak z termomodernizacją, nic dla nowych!!!!
...
Następna strona