Notowania

Zmiany w zakazie handlu mogą jeszcze pogorszyć los małych sklepów. "Odbiór może być niekorzystny"

Biuro Analiz Sejmowych uważa, że małe i średnie sklepy mogą znów stracić po nowelizacji zakazu handlu w niedziele. Biuro zauważa też, pomysł zaostrzenia zakazu może się spotkać z oporem opinii publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fotolia)
Mali sprzedawcy mogą stracić jeszcze bardziej - komentuje pomysł posłów PiS Biuro Analiz Sejmowych.

"Należy się spodziewać, że wyeliminowanie kolejnej grupy małych sklepów z możliwości prowadzenia działalności gospodarczej w niedziele pogłębi negatywne wyniki ekonomiczne tej grupy przedsiębiorców" - ocenia BAS.

Nie wszyscy pracownicy dobrze odbierają zakaz handlu. Zobacz wideo:

BAS zwraca uwagę, że na obowiązującym od marca 2018 r. zakazie straciły mniejsze sklepy. Cytowane w analizie badania Nielsena wskazują, że od stycznia do lipca 2018 r. w małych sklepach sprzedaż spadła o 1,1 proc., ale już średnich sklepach spożywczych wzrosła o 7,2 proc., a w dyskontach o 8,1 proc.

Biuro Analiz Sejmowy uważa też, że zaostrzenie zakazu handlu może się spotkać z "niekorzystnym odbiorem społecznym".

"47 proc. respondentów uznaje, że dwie niedziele handlowe w miesiącu są rozwiązaniem optymalnym, które powinno być kontynuowane. Biorąc zaś pod uwagę, że zdecydowana większość społeczeństwa jest przeciwna całkowitemu zakazowi handlu w niedziele, można oczekiwać, że także nakładanie dalszych ograniczeń nie spotka się z pozytywnym odbiorem społecznym" - czytamy w analizie.

"Widać też, że z czasem głosy przeciwne zakazowi handlu w niedziele zaczynają przeważać nad głosami go popierającymi" - podsumowuje Biuro.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
04-01-2019

PolakW Niemczech i na zachodzie wszystkie wielkopowierzchniowe sklepy zamknięte w każda niedziele.Do nas się wytracają lewaki,bo wiedzą,ze w niedziele … Czytaj całość

04-01-2019

hhPiS zniszczy wszystko co Polskie pod hasłami patriotycznymi

04-01-2019

olaWON z piSSbolszewią !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rozwiń komentarze (135)