Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PiS zmienia zakaz handlu, Żabka komentuje dla money.pl: "To sprzeczne z Konstytucją biznesu"

208
Podziel się

Zakaz handlu ma być zmieniony, w niedziele nie będzie można już otwierać "placówek pocztowych". Na pomysł PiS odpowiada money.pl biuro prasowe sieci Żabka. - To stoi w sprzeczności z zasadami Konstytucji biznesu - słyszymy.

Żabka "wyraża zdziwienie" propozcyjami PiS
Żabka "wyraża zdziwienie" propozcyjami PiS (Piotr Molecki/East News)
bDKdtGDF

- Wyrażamy zdziwienie, że wprowadzane są zmiany w ustawie, która obowiązuje dopiero od marca i przedsiębiorcy nadal uczą się funkcjonowania w zgodzie z jej zapisami - to komentarz sieci Żabka dla money.pl na proponowane zmiany.

- Takie postępowanie stoi w sprzeczności z zasadami Konstytucji biznesu. Doceniamy zamiar uregulowania pomocy dla właścicieli sklepów ze strony członków rodziny, jednak wskazana w uzasadnieniu sugestia ograniczenia tego wsparcia tylko do jednego sklepu, jest dla nas niezrozumiała - słyszymy również w sieci.

bDKdtGDH
Zobacz także: Organizacja Handlu o pomyśle rozszerzenia zakazu handlu. "To skazuje społeczeństwo na brak dostaw". Zobacz wideo:

We wtorek do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę i święta oraz niektóre inne dni. Według niej w dzień wolny otworzyć się będą mogły już tylko te placówki, w których przeważająca działalność polega na świadczeniu usług pocztowych.

W obecnej wersji przepisów nie było to doprecyzowane, z czego korzystała m.in. sieć Żabka, dołączając do swojej oferty właśnie świadczenie usług pocztowych.

bDKdtGDN

Wśród zmian pojawia się również kwestia wykorzystywania rodziny do pracy w niedzielę. Właściciel - przedsiębiorca może korzystać nieodpłatnie z pomocy rodziny: małżonka, dzieci, rodziców, macochy i ojczyma. Jednocześnie - wspomniani nie mogą być zatrudnieni we wspomnianej placówce handlowej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDKdtGEi
KOMENTARZE
(208)
WkurzeniObywa...
2 lata temu
kiedy wybory ? jak najszybciej!!!!!
już
2 lata temu
dosyć tych zakazów, nakazów pisowskich, czas szybko leci, niedługo wybory.............
Gosia
2 lata temu
To mnie wkurza! Nie chodzilam na eybory, ale teraz pojde i zaglosuje na PO...
bDKdtGEj
mar
2 lata temu
juz za rok.............zrobimy zakupy wtedy kiedy bedziemy chcieli
TT
2 lata temu
Za rok pogońmy tą pisowską bandę!!!!!!!!!!!!!To już jest nie do wytrzymania!!!!!!!!!!!!!!!
...
Następna strona