Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Znany biznesmen w money.pl: "Boję się, że pracownicy z Ukrainy wyjadą"

Podziel się:

- Decyzja Niemiec, które otwierają swój rynek dla Ukraińców, mnie martwi. Martwi mnie, że masa dobrych pracowników może wyjechać - mówi money.pl Rafał Brzoska, prezes Integera i twórca paczkomatów.

Dla Rafała Brzoski wyjazd z Polski Ukraińców oznacza spory problem
Dla Rafała Brzoski wyjazd z Polski Ukraińców oznacza spory problem (WP.PL)
bECBEMaJ

Rafał Brzoska udzielił money.pl wywiadu, w którym poruszył m. in. kwestię otwarcia przez Niemcy rynku pracy dla pracowników z Ukrainy. Bundestag ma nad nowymi przepisami głosować w przyszłym tygodniu.

- Martwi mnie, że masa dobrych pracowników może wyjechać. A z drugiej strony w Polsce mamy połączenie obniżania wieku emerytalnego z silnymi nastrojami antyimigranckimi - mówi Brzoska. I dodaje, że "to potencjalne hara-kiri dla gospodarki".

Właśnie kwestia wieku emerytalnego w tym kontekście jest dla biznesmena przerażająca.

bECBEMaL

Zobacz także: kulisy strajku w DHL

- Już teraz w całym transporcie i logistyce Ukraińcy stanowią blisko 50 proc. pracowników. To olbrzymia grupa dobrych pracowników. Jak wyjadą, to zaczną się problemy - prognozuje twórca Paczkomatów.

Do Polski zaczną trafiać pracownicy ze znacznie bardziej odległych krajów. - Mam na biurku trzy oferty od firm zajmujących się ściąganiem pracowników z odległych krajów. Nie odpowiadam. Zrobię to, gdy pojawią się większe problemy z pracownikami - mówi money.pl Brzoska.

bECBEMaR

Jego zdaniem obowiązkiem rządzących jest monitorowanie takich trendów. - Wyjedzie 10 proc. pracowników? Biznes sobie poradzi. Wyjedzie połowa? Będzie dramatycznie. Wyjedzie więcej? Mamy tragedię - twierdzi prezes Integera.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECBEMbm
rynek pracy
Źródło:
money.pl