Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zniesienie ryczałtowego ZUS-u. Emilewicz: nikt tego ze mną nie konsultował

- Nie mówimy o zniesieniu ryczałtu - zapewniła money.pl minister przedsiębiorczości Jadwiga Emilewicz zapytana o słowa premiera, który podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział uzależnienie składek na ZUS dla przedsiębiorców od dochodów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Jadwiga Emilewicz i Mateusz Morawiecki (Fot: Jacek Domiński)

- Idziemy w kierunku liczenia ZUS od dochodu – mówił 7 września podczas konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki. Już po jej zakończeniu Michał Dworczyk, minister w KPRM, dodał na Twitterze” „Będzie ZUS dla przedsiębiorców wyliczany w zależności od dochodów”.

- Przedsiębiorcy mówią, że niekiedy ryczałtowy ZUS uniemożliwia im pracę - powiedział Adam Abramowicz
Dobrowolne składki na ZUS dla przedsiębiorców. Propozycja rzecznika MŚP

Zapowiedź wywołała burzę – bo oznacza bowiem gwałtowny wzrost składek dla lepiej zarabiających przedsiębiorców.

O te słowa zapytaliśmy minister przedsiębiorczości Jadwigę Emilewicz, która na antenie TVN24 przyznała, że obietnica podwyżki pensji minimalnej nie była z nią konsultowana.

PiS dokręca śrubę biznesowi. Co się stanie z pozyskanymi pieniędzmi

- Proponowane przez rząd rozwiązanie zmieniające zasady ustalania wysokości składek na ubezpieczenie społeczne kierowane jest do przedsiębiorców osiągających niewielkie dochody – to proponowana przez nas ewolucja funkcjonujących obecnie przepisów prawnych w zakresie tzw. małego ZUS – wskazała Jadwiga Emilewicz, przypominając, że dziś z rozwiązania korzysta 178 przedsiębiorców.

- Proponujemy dalsze zmiany, czyli ustalenie wysokości składki na ubezpieczenie społeczne najmniejszych przedsiębiorców w oparciu o dochód, a nie przychód. To rozwiązanie ma szereg zalet, wśród których zaakcentować należy przede wszystkim powiązanie wysokości ponoszonych obciążeń z rzeczywistymi w danych warunkach rynkowych możliwościami finansowymi przedsiębiorcy - dodała Emilewicz i zapewniła, że "architekci, lekarze, adwokaci mogą spać spokojnie. Nie mówimy o zniesieniu ryczałtu".

To jednak wciąż jedynie zapewnienie jednego z ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Premier ciągle nie odciął się od pomysłu uzależnienia składek od dochodu dla wszystkich przedsiębiorców.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
10-09-2019

ZxcKażdy kto głosuje na PiS jest odpowiedzialny za niszczenie obronności Polski, za niszczenie suwerenności, za niszczenie demokracji i prawa, za … Czytaj całość

10-09-2019

Jarosław K .Gierkowi wystarczyło 10 lat i nastąpił wielki kryzys finansowy , Mateuszek Klamczuszek pobije ten rekord .

10-09-2019

44Celem pisu jest zniszczenie polski w celu przylaczenia jej do Rosji

Rozwiń komentarze (96)