Notowania

trump
23.09.2019 21:16

Żołnierze USA w Polsce. Uzgodnione lokalizacje i deklaracja pogłębiania współpracy obronnej

Prezydenci Polski i USA podpisali deklarację pogłębiania współpracy obronnej. - Przemieścimy żołnierzy do Polski – zapowiedział Donald Trump. – Polska potwierdziła, że poniesie część kosztów – dodał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Prezydenci Polski i USA podpisali deklarację pogłębiania współpracy obronnej. (Fot: SAUL LOEB/AFP/East News)

Andrzej Duda podczas wizyty w Nowym Jorku spotykał się z Donaldem Trumpem i wspólnie podpisali deklarację pogłębiania współpracy obronnej. Dokument uszczegóławia postanowienia z czerwca.

Mówi między innymi o ulokowaniu 4,5 tys. osób personelu wojskowego stanów Zjednoczonych i zapowiadała wprowadzenie tysiąca kolejnych.

Zobacz też: Trump w Polsce ogłosi "coś ważnego". Kobosko i Kowal zastanawiają się, o co może chodzić

Wśród miast, w których mieliby stacjonować amerykańscy żołnierze, wymienia się m.in Wrocław, Łask i Lubliniec. Wciąż trwają ustalenia lokalizacji dla pancernej brygadowej grupy bojowej.

(bbn.gov.pl)
(Fot: BBN.gov.pl)

- Mamy bardzo dobre relacje z Polską. Współpracujemy na wielu obszarach, głównie w obszarze wojskowym – podkreślił Donald Trump.

Donald Trump i Andrzej Duda mają się spotkać w czerwcu w Waszyngtonie
Fort Trump coraz większy. Kolejny tysiąc amerykańskich żołnierzy w Polsce

"Polska i Stany Zjednoczone potwierdzają swoją wspólną wolę dążenia do zawarcia międzynarodowych umów i porozumień niezbędnych do realizacji zwiększonej współpracy w zakresie infrastruktury oraz współpracy obronnej, w tym usprawnienia funkcjonowania sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych w Polsce. Umowy te jeszcze bardziej wzmocnią nasze partnerstwo oraz bezpieczeństwo obszaru Traktatu Północnoatlantyckiego" - czytamy w deklaracji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
23-09-2019

HeilTrup!Jak to: gdzie? Jak najdalej od ruskiej granicy, najlepiej blisko zachodniej, przy autostradzie. Żeby można było szybko wykonać wycofanie się na z góry … Czytaj całość

23-09-2019

MarcelNo tak, oni będą siedzieć w polskich koszarach, a w zamian naszych wyślą na wojnę do Iranu. Wszystko obcykane. Co do Wiz to nikt już ich nie … Czytaj całość

23-09-2019

XxxPo co nam oni? Trampek robi kase i nic więcej...

Rozwiń komentarze (15)