Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MWL
|
aktualizacja

Źródło: Niemcy zgodzą się zatrzymać Nord Stream 2 w razie inwazji Rosji na Ukrainę

142
Podziel się:

Przedstawiciele amerykańskiej administracji przekazali kongresmenom, że nowe władze Niemiec zapewniły, iż zatrzymają gazociąg Nord Stream 2 w razie rosyjskiej inwazji na Ukrainę - ujawniło źródło w Kongresie USA. Jednocześnie projekt nowych amerykańskich sankcji zniknął z nowej wersji projektu budżetu obronnego.

Źródło: Niemcy zgodzą się zatrzymać Nord Stream 2 w razie inwazji Rosji na Ukrainę
Nowa niemiecka dyplomacja zapowiedziała, że zatrzyma Nord Stream 2 w razie inwazji Rosji na Ukrainę. (Getty Images, © 2020 Bloomberg Finance LP, Alex Kraus)
bFexWCbV

"Administracja jasno powiedziała kongresmenom, że doszli do porozumienia z Niemcami. Jeśli Rosja zaatakuje, to będzie koniec Nord Stream 2" - powiedziało źródło w Kongresie.

Jak zaznaczył rozmówca z Kongresu, był to jeden z czynników, który doprowadził do usunięcia z kompromisowego projektu budżetu obronnego (NDAA) nowych sankcji na gazociąg. Innym były wewnętrzne spory między politykami obu partii.

Nie mogliśmy dojść do porozumienia, czy włączyć poprawkę Rischa czy Menendeza, więc ostatecznie zrezygnowano z obu - dodał.
bFexWCbX
Zobacz także: Zielone światło od USA dla Nord Stream 2. Ekspert: ''Polska ma prawo czuć się zaniepokojona''

Sankcje na Nord Stream 2. Poprawki amerykańskich senatorów

Poprawka republikańskiego senatora Jima Rischa miała nałożyć dodatkowe sankcje na Nord Stream 2, zaś poprawka Demokraty Roberta Menendeza - nazwana "matką wszystkich sankcji" - zawierała szereg sankcji wobec NS2, rosyjskiego systemu finansowego i oligarchów, które miałyby być uruchomione w razie rosyjskiej agresji. Według źródła PAP, te sankcje wciąż są możliwe do wprowadzenia przez administrację Bidena bez osobnej ustawy Kongresu. Rozmówca PAP dodał, że dodatkowe sankcje na Nord Stream 2 nie miały szans na powodzenie ze względu na intensywną presję Białego Domu.

Widzieliśmy, że niektórzy członkowie Kongresu naciskali na sankcje, które tak naprawdę nie odstraszają Rosji, ale zagrażają transatlantyckiej jedności by zdobyć polityczne punkty w swoim elektoracie. A jednocześnie wstrzymywali oni krytyczne fundusze na bezpieczeństwo narodowe. To nie ma sensu - powiedział przedstawiciel Białego Domu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bFexWCcy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(142)
PUTIN
miesiąc temu
wkrótce będzie sprzedawał złoto, po opuszczeniu przez Rosję systemu SWIFT, przez krótki czas, wasz zachód będzie miał czym płacić za gaz, ropę, węgiel czy nawozy sztuczne.
Prawda wyjdzi...
miesiąc temu
Usamani szwabów po IIw. zrobili żandarmem Europy w zamian za to, że ich okradli i żeby o tym milczeli.
robol
miesiąc temu
niemcy -wstrzymamy dostawy gazu dla innych odbiorców niż niemcy, mamy przes....
bFexWCcz
mar
miesiąc temu
Dla Putina ten gazociąg to kroplówka. bez dewiz z Zachodu nie przetrwa 1 roku. pozostanie mu monopol Chin na odbiór gazu.
mar
miesiąc temu
Wielka łaska:) pierwsza nitka zaspokoi ich potrzeby:)
...
Następna strona