Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
comarch
27.08.2019 15:26

ZUS dogadał się z Comarchem. Jest porozumienie, będzie ugoda

Koniec wojny. Zakład Ubezpieczeń Społecznych dogadał się z Comarchem - wynika z informacji money.pl. ZUS zawarł z konsorcjum porozumienie, które ma zakończyć spór sądowy pomiędzy instytucją a informatycznym gigantem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
(Fot: Aleksandra Szmigiel/REPORTER)

Dwa miesiące negocjacji i gotowe. Jak wynika z informacji money.pl, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Comarch zawarli we wtorek porozumienie. Dokument ma zakończyć spór pomiędzy Zakładem a firmą. Obie strony zobowiązały się w nim do zawarcia ugody sądowej, ta ma nastąpić w najbliższym czasie.

O co chodzi? O spór dotyczący Krajowego Systemu Informatycznego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Zakład zdecydował się na nagłe i częściowe rozwiązanie umowy z Comarchem.
Firma miała w całości odpowiadać za najważniejszy system informatyczny dla wszystkich ubezpieczonych Polaków. To właśnie KSI odpowiada za wypłacanie świadczeń oraz wyliczanie składek.

ZUS miał jednak liczne wątpliwości, co do przygotowań spółki informatycznej i zrezygnował z części jej usług. Zakład zerwanie umowy argumentował "troską o bezpieczeństwo i ciągłość działania systemu informatycznego".

Zobacz także: PiS szykuje olbrzymią podwyżkę składki ZUS? Mamy komentarz ministra z KPRM

Comarch zdecydował się jednak na batalię sądową o kontrakt. Z argumentami ZUS po prostu się nie zgadzał.

Planowane zawarcie ugody przed sądem oznacza zakończenie sporu dotyczącego częściowego rozwiązania umowy na utrzymanie KSI ZUS.

Podpisanie porozumienia potwierdza Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Fakt zawarcia porozumienia świadczy o tym, że jeżeli tylko jest wola obu stron zawsze istnieje możliwość ugodowego zakończenia sporu. Cieszę się, że kończymy niełatwy etap we współpracy z naszym wykonawcą i pozostaje nam już tylko bieżąca praca na rzecz milionów klientów ZUS przy utrzymaniu naszego systemu informatycznego - podsumowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS nie chce jednak mówić o finansach. Z informacji money.pl wynika, że Zakład odroczył termin zapłaty kary umownej. A ta była istotna - wyniosła aż 24,2 mln zł. Do czasu zawarcia ugody przed sądem szczegóły porozumienia nie są jawne.

Asseco Poland uruchomiło w ZUS nowy system do wymiany informacji.
ZUS ma nowy system do wymiany dokumentacji. Jako jeden z nielicznych w Europie
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-08-2019

ReplayA jak firma miała obsługiwać system, jak nie chcieli udostępniać dokumentacji technicznej??? To są skutki zakulisowej walki innej firmy, twórcy … Czytaj całość

27-08-2019

drobny przedsiębiorcaja też chciałbym z ZUS em negocjować wysokość składki. Jest to możliwe?

27-08-2019

adamsA ty płać Polaku i płacz ,ponieważ nikt za to inny nie zapłaci

Rozwiń komentarze (8)