Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Mateusz Ratajczak
Mateusz Ratajczak
|

ZUS dogadał się z Comarchem. Jest porozumienie, będzie ugoda

8
Podziel się:

Koniec wojny. Zakład Ubezpieczeń Społecznych dogadał się z Comarchem - wynika z informacji money.pl. ZUS zawarł z konsorcjum porozumienie, które ma zakończyć spór sądowy pomiędzy instytucją a informatycznym gigantem.

ZUS dogadał się z Comarchem. Jest porozumienie, będzie ugoda
(East News, Aleksandra Szmigiel/REPORTER)
bESITpVN

Dwa miesiące negocjacji i gotowe. Jak wynika z informacji money.pl, przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Comarch zawarli we wtorek porozumienie. Dokument ma zakończyć spór pomiędzy Zakładem a firmą. Obie strony zobowiązały się w nim do zawarcia ugody sądowej, ta ma nastąpić w najbliższym czasie.

O co chodzi? O spór dotyczący Krajowego Systemu Informatycznego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych. Zakład zdecydował się na nagłe i częściowe rozwiązanie umowy z Comarchem.
Firma miała w całości odpowiadać za najważniejszy system informatyczny dla wszystkich ubezpieczonych Polaków. To właśnie KSI odpowiada za wypłacanie świadczeń oraz wyliczanie składek.

ZUS miał jednak liczne wątpliwości, co do przygotowań spółki informatycznej i zrezygnował z części jej usług. Zakład zerwanie umowy argumentował "troską o bezpieczeństwo i ciągłość działania systemu informatycznego".

bESITpVP

Zobacz także: PiS szykuje olbrzymią podwyżkę składki ZUS? Mamy komentarz ministra z KPRM

Comarch zdecydował się jednak na batalię sądową o kontrakt. Z argumentami ZUS po prostu się nie zgadzał.

Planowane zawarcie ugody przed sądem oznacza zakończenie sporu dotyczącego częściowego rozwiązania umowy na utrzymanie KSI ZUS.

bESITpVV

Podpisanie porozumienia potwierdza Zakład Ubezpieczeń Społecznych. - Fakt zawarcia porozumienia świadczy o tym, że jeżeli tylko jest wola obu stron zawsze istnieje możliwość ugodowego zakończenia sporu. Cieszę się, że kończymy niełatwy etap we współpracy z naszym wykonawcą i pozostaje nam już tylko bieżąca praca na rzecz milionów klientów ZUS przy utrzymaniu naszego systemu informatycznego - podsumowała prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

ZUS nie chce jednak mówić o finansach. Z informacji money.pl wynika, że Zakład odroczył termin zapłaty kary umownej. A ta była istotna - wyniosła aż 24,2 mln zł. Do czasu zawarcia ugody przed sądem szczegóły porozumienia nie są jawne.

bESITpVW
bESITpWq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
rew
2 lata temu
system ZUS jest taki, że pozwala tej samej osobie wypłacać 2 emerytury i to przez lata. To nie żart. Można to nazwać systemem?
psychiatra st...
2 lata temu
ZUS to ucisk taki sam na obywatela jak i psychiatria oraz wojsko polskie! Tylko anty-psychiatria!
anka
2 lata temu
whooja walom na maxa hehe
bESITpWr
obserwator
2 lata temu
@Replay: Comarch miał trzy terminy odbiorów cząstkowych przejmowania wsparcia poszczególnych usług. Nie zaliczył ani jednego. Miał do wglądu dokumentację i zapewnione konsultacje z autorami KSI. Nie broń Comarchu kłamstwami, firma sama da sobie radę.
Replay
2 lata temu
A jak firma miała obsługiwać system, jak nie chcieli udostępniać dokumentacji technicznej??? To są skutki zakulisowej walki innej firmy, twórcy systemu, która straciła kontrakt w przetargu.