Trwa ładowanie...
bEpPVCHp

Notowania

Przejdź na

ZUS ma pieniądze na zasiłki opiekuńcze. Emeryci też nie mają się czego obawiać

- Pieniędzy na zasiłku opiekuńcze nie zabraknie. Na bieżąco wypłacamy świadczenia emerytalne, świadczenia krótkookresowe - uspokaja prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Zakład robi jednak szacunki, jakich środków potrzebuje i te szacunki są podstawą przekazywania pieniędzy na konto ZUS. - Mamy od maja umowę z Funduszem Przeciwdziałania Covid-19 i już z tytułu mniejszej składki i większych wydatków pobieramy zasilanie. Za maj wzięliśmy już 8 mld 300 mln zł, mamy podpisaną umowę na czerwiec na 11 mld 300 mln, a na lipiec 8 mld zł 200 mln - mówiła prezes ZUS w programie "Money. To się liczy". Szacunki potrzeb prowadzone są na podstawie wydatków na zasiłek opiekuńczy i z tytułu ubytków za niepłacenie składek. Jak dodała, dodatkowy zasiłek opiekuńczy to już 6 okresów dwutygodniowych, każde dwa tygodnie miało kosztować zakład 1,7 mld zł - zakładano.

0
0
37
Podziel się
Komentarze (37)
zobacz więcej komentarzy (37)
bEpPVCHB
KOMENTARZE
(37)
Mary
rok temu
Czy ZUS równie skrupulatnie sprawdzi korzystających. Niektórzy korzystają z zasiłku i w tym samym czasie posyłają dzieci do przedszkoli. Tak powinno to wyglądać ?
STAszek
rok temu
Niech T0 LUj SCZeli. Ja zarabiam 7 zeta za godzinę.
gosć
rok temu
w 1995 roku przy denominaji złotówki , potem OFE gdy ludxie stracili oszczędności, poprzedni rząd miał to w nosie nic w tym kierunku nie zrobił , dlatego ten rząd zadbał o ludzi ale zawsze bedzie ktoś poszkodowany
bEpPVCHT
Helena
rok temu
Ja jestem po operacji , chora w domu i od 2.5 miesięca nie dostaje wypłaty Pieniędzy od ZUS. Dobrze ze mąż pracuje .
Tokyo21
rok temu
Od kwietnia nie wypłacają mi zasiłku macierzyńskiego,.dzwonie to nie odbierają.Jak tak można!
...
Następna strona