Trwa ładowanie...
bDIhnjIl

Notowania

Przejdź na

ZUS ma pieniądze na zasiłki opiekuńcze. Emeryci też nie mają się czego obawiać

- Pieniędzy na zasiłku opiekuńcze nie zabraknie. Na bieżąco wypłacamy świadczenia emerytalne, świadczenia krótkookresowe - uspokaja prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS. Zakład robi jednak szacunki, jakich środków potrzebuje i te szacunki są podstawą przekazywania pieniędzy na konto ZUS. - Mamy od maja umowę z Funduszem Przeciwdziałania Covid-19 i już z tytułu mniejszej składki i większych wydatków pobieramy zasilanie. Za maj wzięliśmy już 8 mld 300 mln zł, mamy podpisaną umowę na czerwiec na 11 mld 300 mln, a na lipiec 8 mld zł 200 mln - mówiła prezes ZUS w programie "Money. To się liczy". Szacunki potrzeb prowadzone są na podstawie wydatków na zasiłek opiekuńczy i z tytułu ubytków za niepłacenie składek. Jak dodała, dodatkowy zasiłek opiekuńczy to już 6 okresów dwutygodniowych, każde dwa tygodnie miało kosztować zakład 1,7 mld zł - zakładano.

92 reakcje
21
34
37
Podziel się
Komentarze (37)
03-06-2020
Obiektywny
Jedni pracują za trzech, inni od 3 miesięcy w domach z rodzinką na spacery chodzą.Teraz to już zaczęli bardziej się wypuszczać na miasto i za miasto. O urlopach myślą, a...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (37)
bDIhnjIx
KOMENTARZE
(37)
Obiektywny
9 miesięcy temu
Jedni pracują za trzech, inni od 3 miesięcy w domach z rodzinką na spacery chodzą.Teraz to już zaczęli bardziej się wypuszczać na miasto i za miasto. O urlopach myślą, a nie o powrocie do pracy.
mama
9 miesięcy temu
Jak mozna płacić za opiekę nad własnym dzieckiem???
tulipanek03
9 miesięcy temu
warto by było sprawdzić jak to rzeczywiście jest,bo część pobierających zasiłki normalnie pracuje
bDIhnjIP
Stop rozdawni...
9 miesięcy temu
Rząd rozdaje pieniądze przeznaczone na nasze przyszłe emerytury, zdrowym, sprawnym osobom
Kasia
9 miesięcy temu
A może ZUS zacznie wyplacac zasilki chorobowe bo o tym nikt nie wspomina. W kwietniu i maju nie dostalan ani grosza. Wspomnę tylko ze mam raka. Może czekaja aż umrę???
...
Następna strona