Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

ZUS odciąży firmy. Wyliczy składkę i przyśle rozliczenie

Koniec z ustalaniem należnych składek i rozliczaniem na własną rękę wypłacanych zasiłków. Firmy odetchną. ZUS zrobi to za nie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Gertruda Uścińska, prezes ZUS. (Fot: Mariusz Grzelak/REPORTER)

Od połowy przyszłego roku firmy nie będą musiały łamać sobie głów nad prawidłowością wyliczeń z ZUS i koniecznością ewentualnej korekty - pisze "Rzeczpospolita". Wszystko za sprawą kolejnej rewolucji informatycznej w ZUS.

Przedsiębiorcy otrzymają od ZUS informację o należności i pełne rozliczenie. Trzeba będzie zapłacić i po kłopocie.

Prof. Gertruda Uścińska. Nie chce wchodzić w rozmowy o polityce, woli dyskutować na podstawie liczb
Emerytury stażowe? Prof. Gertruda Uścińska dla money.pl: W UE już nie ma takich rozwiązań

Zmiana w rozliczeniach dotyczyć będzie również 93 tys. firm zatrudniających ponad 21 pracowników. "Łącznie rozliczają i wypłacają milionom ubezpieczonym należne im świadczenia liczone w miliardach złotych. Potrącają te kwoty z bieżących składek, jakie mają do zapłacenia od wynagrodzeń zatrudnionych u siebie osób" - pisze "Rz".

To już pewne. Będą darmowe leki dla kobiet w ciąży. Rzecznik rządu Piotr Müller zdradza szczegóły

Dla przedsiębiorców to spore ułatwienie, ale dla ZUS kolejna wielka operacja informatyczna, zwłaszcza że zmianami chce objąć również innych płatników ZUS, udostępniając im specjalną aplikację do rozliczeń oraz lekarzy ułatwiając im wystawianie e-ZLA.

ZUS przekazał do OFE 49,17 mln zł

"Trzeba zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa aplikacji, aktualizacje, utrzymanie i kompatybilności z różnymi modelami urządzeń i systemami operacyjnymi. Musi ona także być intuicyjna i pozwalać łatwo wykonać podstawowe operacje" - wyjaśnia "Rzeczpospolita".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2019

coconPo pierwsze nie ponad 21 tylko 20 pracowników. Po drugie skąd zus będzie wiedział jakie składniki wynagrodzenia wchodzą do podstawy chorobowego? … Czytaj całość

19-12-2019

PpppppDziekujemy ci krolu zusie

19-12-2019

marekczemi nikt nie zlikwiduje tego monstrum ? na jedną osobę rocznie to około 14 tys zł. ( a będzie więcej)jakie wakacje można za to mieć a towarzystw ub. … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (16)