Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. LOS
|

ZUS przypomina o ważnym terminie. Inaczej będzie przerwa w wypłacie 500 plus

6
Podziel się:

W ostatni dzień kwietnia mija ważny termin dla osób korzystających z 500 plus. Prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) prof. Gertruda Uścińska przypomina, że złożenie wniosku jeszcze w tym miesiącu jest potrzebne, by świadczenie było wypłacane bez przerwy.

ZUS przypomina o ważnym terminie. Inaczej będzie przerwa w wypłacie 500 plus
Prof. Gertruda Uścińska, prezeska Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (East News, Jakub Kaminski)

Od początku lutego Zakład Ubezpieczeń Społecznych przyjmuje wnioski o świadczenie wychowawcze "Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy. Trwać on będzie od 1 czerwca 2023 r. do 31 maja 2024 r.

- Jeżeli wniosek o 500 plus na nowy okres świadczeniowy wpłynie do ZUS do końca kwietnia 2023 r., wypłata świadczenia nastąpi w czerwcu 2023 r. Dzięki temu osoby, które pobierają już 500 plus, otrzymają pieniądze z programu bez przerwy w wypłacie - oświadcza prof. Gertruda Uścińska, prezeska ZUS-u.

I przypomina: - Świadczenie wychowawcze 500 plus przysługuje na każde dziecko do ukończenia przez nie 18 lat, niezależnie od osiąganych dochodów. Wniosek o 500 plus można złożyć wyłącznie elektronicznie przez: Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, aplikację mZUS, portal Emp@tia, bankowość elektroniczną.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 100 zł odłożone miesięcznie. "To ma sens. Inaczej wszystko przejemy"

ZUS radzi, jak złożyć wniosek o 500 plus

Szefowa urzędu zaznacza, że przyjmowanie wniosków i ich obsługa przebiega płynnie. Zakład zachęca rodziców i opiekunów do składania wniosków przez aplikację mZUS. Można z niej korzystać na urządzeniach mobilnych z popularnymi systemami operacyjnymi Android oraz iOS.

Program zawiera funkcje przyspieszające wypełnienie wniosku o 500 plus. Jeśli ktoś go składał w mijającym okresie i otrzymywał świadczenie, może utworzyć nowy dokument na podstawie poprzedniego. Większość danych uzupełni się automatycznie, ale można je oczywiście zmienić przed wysłaniem. W aplikacji można sprawdzić, czy świadczenie zostało przyznane.

ZUS obsługuje program 500 plus od początku ubiegłego roku. Jak informuje prof. Uścińska, od tego momentu Zakład przyjął w sumie przeszło 14,4 mln wniosków na ponad 21,2 mln dzieci oraz wypłacił świadczenia na kwotę około 45,6 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(6)
Xxx
rok temu
PREZESKA????? A co to jest????? Rodzaj torebki jak listonoszka czy co? Dalej nie czytam. Dziękuję.
rodzina 2 +4
rok temu
Brawo PIS! Nie jest wam obojętny los zwykłych ludzi i potraficie się podzielić pieniędzmi. Mam nadzieję że Polacy będą o tym pamiętać podczad najbliższych wyborów
robolbezrobot...
rok temu
wybory
sem
rok temu
500 plus dla osób niepełnosprawnych należy się pomoc publiczna nie przekracza 1600 zł, zaś 500 plus dla dzieci nie ma żadnych progów dochodowych, tak że biorą je nawet ci co bardzo dużo zarabiają nie zawsze uczciwie.
psot
rok temu
Prezeska??! Co to za nowomowa? Myślę, że pani Gertruda nie życzy sobie takich sformułowań.... Ponadto, jak słusznie napisano: TRZEBA ZŁOŻYĆ WNIOSEK. Tak więc myślę, że nie będzie komentarzy typu "rozdawnictwo". Rozumiem, że ci "uczciwie pracujący" żyjący na wysokim poziomie i używający takich określeń nie składają takiego wniosku...