Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|

ZUS przypomina o ważnym terminie. Przegapisz? Stracisz 300 zł na dziecko

5
Podziel się:

Do 30 listopada można składać wnioski o dofinansowanie wyprawki szkolnej w ramach programu "Dobry Start". - Wypłacono około 1,4 mld zł, obejmując ponad 4,5 miliona dzieci. To oznacza, że 99 procent osób uprawnionych już złożyło wnioski - przekazała prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska.

ZUS przypomina o ważnym terminie. Przegapisz? Stracisz 300 zł na dziecko
Prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska (East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER)

- Zostało niewiele czasu na złożenie wniosku o wyprawkę szkolną. Ostateczny dzień złożenia wniosku to 30 listopada. Można to zrobić nawet po godzinach pracy, wieczorem, bo wnioski są składane elektronicznie - przekazała prof. Uścińska.

Jak dodała szefowa ZUS, rodzice mogą go przesłać za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych, bankowości elektronicznej czy portalu Empatia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zmiany w TVP. Posłanka Lewicy o "sowitych odprawach"

W ramach programu można otrzymać jednorazowo 300 zł na każde uczące się dziecko.

Wyprawka szkolna. Najważniejsze zasady

Świadczenie 300 plus przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat.

Wniosek może złożyć rodzic, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek o świadczenie dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Pieniądze z programu Dobry Start przyznaje i wypłaca ZUS na konto bankowe wskazane we wniosku. Decyzje i zawiadomienia są przekazywane w formie elektronicznej. Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na PUE ZUS lub w aplikacji mZUS (w statusie obsługi wniosku oraz w szczegółowych informacjach o świadczeniu).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(5)
Ilona
3 miesiące temu
Kilka lat temu ukończyłam Studium Pracowników Medycznych i Społecznych o profilu Terapeuty zajęciowego i od tamtej pory rozwijam się w tym co robię. Kilka miesięcy temu otworzyłam swoją poradnię i właśnie rozmawiałam z rodzicami na temat tego dodatku. Warto o tym nie zapomnieć.
Tata
3 miesiące temu
Nie mam dziecka ale miałem i teraz też chcę.
Zus
3 miesiące temu
Odmawia pomocy niepełnosprawnym a jego orzecznictwo to bagno prawne.
Waldi
3 miesiące temu
Co to za grosze, na co to? Trzeba liczyć na własne siły i możliwości - polecam biznesy związane z rynkiem nieruchomości. A zarządzanie nieruchomościami to robota dla profesjonalistów. osobiście jestem zadowolony ze współpracy z przedsiębiorstwem Polzen z Gdańska.
Emerytury sta...
3 miesiące temu
PIT.a z ZUS Gertrudu trawę jadła........po wyborach i tak już przepadła!!!!