Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Podatki 2020. Niech list z ZUS-u cię nie zdziwi. Pisma do 8 mln osób

115
Podziel się:

ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. Formularze trafią do wszystkich pobierających w ubiegłym roku świadczenia z ZUS.

Podatki 2020. Niech list z ZUS-u cię nie zdziwi. Pisma do 8 mln osób
Prezes ZUS Gertruda Uścińska (Flickr, Adam Guz, KPRM)

Co roku na przełomie stycznia i lutego ZUS rozpoczyna wysyłanie deklaracji PIT-40A, PIT-11A i PIT-11. Jak poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. jest już gotowych.

Przed 1 marca wszyscy, którzy w ubiegłym roku choćby tylko jeden raz pobrali świadczenie z ZUS, otrzymają należną im deklarację podatkową.

Z ponad 9,5 mln wysyłanych deklaracji około 8,3 mln otrzymają emeryci i renciści. Pozostałe formularze trafią m.in. do osób, które w ubiegłym roku pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie czy opiekuńcze.

Zobacz także: Waloryzacja emerytur zjedzona przez inflację. "Będzie jeszcze gorzej"

ZUS przypomina, że w tym roku nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Otrzymają oni PIT 11A, a zwrot z tytułu nadpłaty podatku bezpośrednio z urzędu skarbowego. Zwrot nadpłaty nastąpi w 45 dni od złożenia środkami komunikacji elektronicznej zeznania podatkowego.

Jeśli świadczeniobiorca nie otrzymywał innych dochodów i nie korzysta z odliczeń, nie musi składać zeznania podatkowego PIT-37 lub PIT-36.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
podatki
pit
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(115)
aconiemowilem
2 lata temu
Hołownia-Agenda 2030 ...... wpisz w wyszukiwarkę.
Tresa
2 lata temu
A jaki pit muszę wypełnić jak pobieram malutką emeryturę i jednocześnie jeszcze pracuje ?
bogdan48
2 lata temu
od 1990 roku jestem emerytem,przez 1 rok otrzymywalem rozliczenie a teraz do tej pory nikt sie nie interesuje więc i jak też sie nie interesuję,
Piotr
2 lata temu
Emeryt 75 pyta kto zarobi na emerytów. Sami zarobiliśmy, bo całe życie zus zabierał nam prawie połowę zarobków. Gdybym tyle odkładał miał bym byt zapewniony do 112 urodzin. Ale bóg kazał się dzielić więc jeżeli ciężko pracujesz i zarabiasz masz podzielić się z tymi, którym się nie chce- tak nakazał obecny rząd.
ZOFIA
2 lata temu
Corocznie rozliczam się sama i potrzebuję tylko!!! informacji o pobranej emeryturze i podatku . Jak można przyspieszyć otrzymanie tych informacji? Takich osób pewnie jest bardzo wiele i moglibyście oszczędzić sobie pracy z wyliczaniem podatku! Koszty też można zmniejszyć wysyłając mailem a nie pocztą.
...
Następna strona