Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. PRC
|

Podatki 2020. Niech list z ZUS-u cię nie zdziwi. Pisma do 8 mln osób

115
Podziel się

ZUS rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. Formularze trafią do wszystkich pobierających w ubiegłym roku świadczenia z ZUS.

Podatki 2020. Niech list z ZUS-u cię nie zdziwi. Pisma do 8 mln osób
Prezes ZUS Gertruda Uścińska (Flickr, Adam Guz, KPRM)
bDKrfXCd

Co roku na przełomie stycznia i lutego ZUS rozpoczyna wysyłanie deklaracji PIT-40A, PIT-11A i PIT-11. Jak poinformował rzecznik ZUS Paweł Żebrowski, 9,5 mln deklaracji podatkowych PIT za 2020 r. jest już gotowych.

Przed 1 marca wszyscy, którzy w ubiegłym roku choćby tylko jeden raz pobrali świadczenie z ZUS, otrzymają należną im deklarację podatkową.

Z ponad 9,5 mln wysyłanych deklaracji około 8,3 mln otrzymają emeryci i renciści. Pozostałe formularze trafią m.in. do osób, które w ubiegłym roku pobierały zasiłki chorobowe, macierzyńskie czy opiekuńcze.

bDKrfXCf
Zobacz także: Waloryzacja emerytur zjedzona przez inflację. "Będzie jeszcze gorzej"

ZUS przypomina, że w tym roku nie rozlicza świadczeniobiorców z nadpłatą podatku. Otrzymają oni PIT 11A, a zwrot z tytułu nadpłaty podatku bezpośrednio z urzędu skarbowego. Zwrot nadpłaty nastąpi w 45 dni od złożenia środkami komunikacji elektronicznej zeznania podatkowego.

bDKrfXCl

Jeśli świadczeniobiorca nie otrzymywał innych dochodów i nie korzysta z odliczeń, nie musi składać zeznania podatkowego PIT-37 lub PIT-36.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKrfXCG
Źródło:
KOMENTARZE
(115)
krzych
miesiąc temu
OK. ZUS rozsyła deklaracje,czy ZUS wraz z tymi deklaracjami nie mógłby wysyłac zaproszeń na szczepienie przeciwko covid 19? ZUS ma dane wszystkich seniorów,wiec gdyby ZUS rozesłał zaproszenia na szczepienia ,na konkretny dzień i godzine,to niepotrzebne by było rejestrowanie się seniorów na szczepienia,zatrudnianie dodatkowych osób w infoliniach etc
maxio
miesiąc temu
proboszczom,rowniez wyslali?
zeus6
miesiąc temu
Pani Gertruda wygląda jak Hołownia w 2050r
bDKrfXCH
Kaja
miesiąc temu
Popatrzcie sobie na konta zus czy aby nie macie długu po zwolnieniu że składek za marzec kwiecień maj 2020 bo u mnie n a koncie jest minus
emeryt 75+
miesiąc temu
Kto na nas darmozjadów zarobi? Szkoda że PiS nie obniżył wieku emerytalnego do 55 lat byłoby nas 15 mln.
...
Następna strona