Notowania

ZUS ściąga długi ZM Henryk Kania. Zajął wierzytelności wobec Auchan

ZUS chce odzyskać od Zakładów Mięsnych Henryk Kania należności pieniężne wraz z odsetkami. Zakład poinformował także, że zajął wierzytelności Zakładów wobec Auchan.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Zakłady Mięsne Henryk Kania mają za sobą bardzo trudny okres. W pierwszym półroczu nie wypracowały na czysto nawet złotówki zysku (Fot: Wojtek Laski/Eastnews)

Zakłady Mięsne Henryk Kania otrzymały już tytuły wykonawcze z klauzulą egzekucyjną. Jak informuje serwis "Wiadomości Handlowe", chodzi tu o 11 należności w kwotach od 90,40 zł do 784 834,60 zł wraz z odsetkami.

Łączna wysokość zobowiązań to ponad 3,6 mln zł. Auchan Polska ma przekazywać do ZUS wszelkie należności wobec ZM Henryk Kania z tytułu "faktur i innych wierzytelności" na pokrycie powyższych należności wobec ZUS. Jednocześnie ZUS skierował do Auchan Polska zawiadomienia o zajęciu wierzytelności pieniężnych.

Problemy firmy

Przypomnijmy, że znany producent wędlin ma ogromne problemy finansowe, stracił płynność i nie reguluje zobowiązań wobec kontrahentów. Na dodatek biznes przynosi gigantyczne straty. Od stycznia do czerwca aż 866 mln zł, podczas gdy rok wcześniej firma mogła się pochwalić 27 mln zł zysku. 20 września katowicki sąd przedłużył zarządcy Zakładów Mięsnych Henryk Kania termin na złożenie planu restrukturyzacyjnego oraz spisu wierzytelności do 31 października. Tylko dobry plan pozwoli firmie stanąć na nogi i przetrwać ten trudny okres.

Obejrzyj: Wyrok TSUE ws. frankowiczów. Ekspert: "nawet banki, które wygrały, mogą jeszcze przegrać"

Sam Henryk Kania najprawdopodobniej wyjechał z Polski i nie skontaktował się ani razu z ludźmi, którzy w tej chwili zarządzają jego biznesem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zmhk, henryk kania, zus, auchan, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2019

brutalna prawdaTak robią wszyscy pseudo biznesmeni... produkują wydmuszkę, zaniżają ceny produkowanych wyrobów, kredytują się przez 6-12 miesięcy, a potem w 3 … Czytaj całość

25-10-2019

Koniecznie sprawdzić.Radzę sprawdzić Banasia.

25-10-2019

Przedsiębiorcazus to najgorszy przekręt w Polsce, jeszcze gorszy niż holocaust

Rozwiń komentarze (29)