Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat
|

Warto być czujnym. ZUS właśnie wysłał ważne dane. Tylko ich nie przegap

25
Podziel się

ZUS poinformował, że rozpoczął akcję informowania płatników składek o stanie ich rozliczeń za 2020 rok. W piśmie można znaleźć informacje o nadpłatach lub niedopłatach. Co z nimi zrobić?

Warto być czujnym. ZUS właśnie wysłał ważne dane. Tylko ich nie przegap
Informacje od ZUS-u dostanie ok. 2,5 mln Polaków (PAP, Marcin Bielecki)
bDKpuKvF

Jak poinformował ZUS, od 7 stycznia informacje o saldzie i rozliczeniu wpłat są sukcesywnie przekazywane do 2,5 mln płatników. W tym roku dane są udostępnione na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE ZUS).

Co znajduje się w informacji od ZUS-u? "Będzie podana wysokość wpłat przekazanych w ubiegłym roku oraz jakie należności zostały rozliczone tymi wpłatami. Płatnicy, którzy spłacają zadłużenie w układzie ratalnym, otrzymają informację o kwocie, która pozostała im jeszcze do spłaty" - czytamy w komunikacie.

Każdy z płatników może spotkać się z trzema sytuacjami: koncie rozliczonym na zero, nadpłatą lub niedopłatą.

bDKpuKvH
Zobacz także: Karpacz ma dość zakazów. "Ludzkie dramaty to nasza codzienność"

Nadpłata na koncie ZUS

Co z nadpłatą? "Nadpłatę można pomniejszyć z kwoty składek wpłacanych w najbliższym terminie. Można też wystąpić z wnioskiem o jej zwrot (wniosek RZS). Nadpłata zostanie zwrócona na numer rachunku bankowego, który jest zapisany na koncie płatnika" - informuje ZUS.

bDKpuKvN

Niedopłata na koncie ZUS

W przypadku niedopłaty trzeba ją spłacić, ale można rozłożyć na raty. "Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, można skontaktować się z doradcą ds. ulg i umorzeń, który przedstawi najkorzystniejsze warunki spłaty zadłużenia. Doradca pomoże też w wypełnieniu wniosku i skompletowaniu niezbędnych dokumentów" - informuje ZUS. Można to zrobić telefonicznie lub online.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDKpuKwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(25)
errr
2 miesiące temu
takiego syfu jak teraz w Polsce nie ma na całym świecie ,nawet w Afryce ludzie mają kwoty wolne od podatku po 20 tyś
Bielszczanin
2 miesiące temu
Kiedy ZUS BIELSKO BIALA WYPLACI MI PIENIADZE ZA ZASIELK CHOROBOWY CZEKAM JUZ 2 MIESIAC DZIEKUJE ZUS ZA SUPER SWIETA Z MOIM 2 LETNUM SYNEM. DODZWONIC SIE NIE IDZIE POCZTA ZWYKLA NIE ODPOWIADAJA. TAK CHRONI MNIE PANSTWO W KTORYM BYLEM UCZCIWY BO TAK MNIE WYCHOWALI RODZICE. BRAWO ZUS!
Adrian P.
2 miesiące temu
A czy posłowie płacą podatki od całości swoich dochodów??? NIE !
bDKpuKwj
DM - płatnik
2 miesiące temu
Czytaj i to dokładnie bo tak Ci pozabierają , poprzestawiają na koncie , że się nie doliczysz. Od 2-ch miesiecy nie mogę się doczekać o przesunięcie wpłat z jednego konta na drugie, masa pism ze strony ZUS, niedorzecznych wyliczeń a cel jest jeden liczą , że podatnicy to takie " gamonie" że da ich się zabajerować sformułowaniem , przecież to wyliczył system informatyczny. Przypominam kierownictwu ZUS , że Polak potrafi liczyć i nie każdego należy traktować z góry według założonej tezy, że każdego Kowalskiego można nabić w butelkę.
Radom
2 miesiące temu
do kosza. ZUS - złodziej. Składki dla przedsiębiorcy naliczy ze średniej krajowej. A jak naliczy emeryturę przedsiębiorcy? Jeśli o mnie idzie ZUS można prosto zreformować. Dać im (łobuzom) budżet. Składki, to składki- nie do ruszenia.
...
Następna strona